Samsung po raz pierwszy własny inteligentny dom zaprezentował na tegorocznych targach CES. Od tej pory, jest też członkiem Thread – grupy największych producentów, którzy aktualnie tworzą standardy dla przyszłych Smart Home. Jednak wracając do IFA 2014: już 5 września poznamy prawie gotowy projekt mieszkania przyszłości, który znacząco odmieni nasze życie. W dodatku dzisiaj się dowiedzieliśmy, jak ważne przy jego zarządzaniu będą Geary.

Wiemy już, że na berlińskiej imprezie poznamy ogrom szczegółów na temat nowatorskiego domu. Przemowę na całej konferencji wygłosi Boo-Keun Yoon, ważna osoba w zarządzie Samsunga. Co ważniejsze, koreański gigant mocno stawia na ten projekt (wydatek 200 mln dolarów mówi sam za siebie), bo przecież branżę budowlaną także czeka komputeryzacja. A jak wiemy, zazwyczaj prekursorzy zdobywają największe udziały na poszczególnych rynkach. Zresztą, więcej wiadomości na temat Smart Home znajdziecie tutaj.

Dzisiejsza wiadomość jest równie ważna co poprzednie. Po pierwsze, wszystkie SmartThings będą mogły być sterowane poprzez S Voice, który jest zainstalowany na zegarku Gear, smartfonach oraz tabletach serii Galaxy. Chcemy, aby nasz dom został posprzątany? Nic prostszego! Mówimy do naszego urządzenia odpowiednią komendę i już – mieszkanie lśni czystością. Druga informacja dotyczy kompatybilności Smart Home z urządzeniami firm trzecich. Możliwość aranżacji naszego budynku będzie ograniczona, tylko i wyłącznie przez naszą wyobraźnię. W dodatku będziemy mogli ustawić, że jeśli m będziemy w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, układ klimatyzacji zadba o ustawioną wcześniej temperaturę.(tutaj bardzo pomocny okaże się GPS w Gear S). To jeszcze nie wszystko. Przykładowo komputer sterujący budynkiem, poinformuje nas, jakie dostaniemy rachunki za prąd czy wodę. Według mnie, taki dodatek byłby istnym ziszczeniem marzeń wielu osób. A na co możemy jeszcze liczyć? Kamery, cyfrowe zamki przy drzwiach – to i wiele, wiele więcej czeka nas wraz z ostateczną premierą Smart Home. Całe SDK tego inteligentnego domu zostanie udostępnione deweloperom jeszcze podczas tegorocznej, cyklicznej imprezy Samsung Developer Conference.samsung-galaxy-s5-gear-2-gear-fit

Uważam, że cała idea Smart Home jest wprost genialna. Wszystko możemy kontrolować poprzez nasze urządzenie, nieważne czy mamy smartwatch na nadgarstku czy smartfon w ręce. Myślę też, że Samsung pozwoli również posiadaczom urządzeń innych firm na obsługę domu przyszłości – to z pewnością przyczyni się do wzrostu popularności całego projektu. Wtedy również cała rodzina Gear mogłaby doczekać się kilkukrotnego wzrostu sprzedaży. Sterowanie domem poprzez zegarek? W najbliższym czasie stanie się to całkiem normalnym zjawiskiem. A Wy czekacie z wypiekami na twarzy na Smart Home? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: SamMobile

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj