W ostatnim czasie Samsung przedstawił światu kilka budżetowych smartfonów. Większość z nich trafiły na rynek Azjatycki głównie do Indii. Mam na myśli takie urządzenia jak Galaxy Star 2, Galaxy Star Advance, Galaxy Ace NXT czy Galaxy S Duos 3, który już wkrótce może zostać oficjalnie zapowiedziany. Na tych modelach Samsung nie zamierza przestać, ponieważ właśnie ogłosił kolejnego budżetowca na rynek Azjatycki.

Niespełna sześć godzin temu, Malezyjski oddział firmy Samsung na swoim profilu społecznościowym na Facebooku ogłosił swój kolejny budżetowy smartfon o nazwie Samsung Galaxy V. Urządzenie to zostało oznaczone jako SM-G313HZ i posiada dwa sloty na kartę SIM. Warto tutaj zaznaczyć, że w nazwie Galaxy V nie jest to cyfra rzymska, a litera.

Samsung Galaxy V został wyposażony w 4-calowy wyświetlacz w rozdzielczości WVGA 800 x 480 pikseli, w nieznany procesor o taktowaniu zegara do 1,2 GHz, ale myślę, że będzie to ten sam procesor co w Galaxy Ace NXT, 512 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD, aparat główny 3 Mpix z lampą błyskową LED i aparat przedni 0,3 Mpix. Całością zarządza Android w wersji 4.4 KitKat i bateria o pojemności 1500 mAh. Poza tym Galaxy V posiada łączność 3G HSPA+, Wi-Fi, Bluetooth 4.0 i GPS.

Samsung Galaxy V
Samsung Galaxy V / fot. Samsung

 

Samsung Galaxy V dostępny jest w kolorze białym oraz czarnym i kosztuje RM299, co po przeliczeniu po dzisiejszym kursie daje nam około 302 złotych. Uważam, że taka cena za taką specyfikację jest bardzo atrakcyjna, tym bardziej, że podobną specyfikację posiada Galaxy Ace NXT, który różni się tylko brakiem przedniego aparatu, a wyceniony został na około 370 zł. Na tą chwilę nic nie wiadomo, czy Galaxy V będzie dostępny w innych krajach, w tym także w Polsce. Jeśli coś się zmieni, od razu damy Wam znać.

Co sądzicie o Samsungu Galaxy V?

źródło: Samsung przez FoneArena