Konferencji Samsunga, która już za nami, trwała ponad godzinę. Koreańczycy na niej zaprezentowali, sporo ciekawych rozwiązań i zupełnie nowe urządzenia, jak chociażby Galaxy Note Edge, czy Gear S. Firmy Samsung i Oculus nawiązały współpracę, aby razem przenieść świat komunikacji mobilnej w nowy wymiar. Zaprezentowały na UNPACKED 2014 Episode 2 pierwszy ogólnodostępny mobilny zestaw VR zoptymalizowany dla smartfona Samsung Galaxy Note 4.

Samsung Electronics, podczas konferencji w Berlinie, zaprezentował produkt zupełnie nowej generacji – Samsung Gear VR, który umożliwi użytkownikom całkowite przeniesienie się do wirtualnej rzeczywistości. Oparty na technologii firmy Oculus zestaw Samsung Gear VR to nowość w doświadczaniu i wykorzystywaniu treści mobilnych. Nowy produkt, dzięki innowacyjnej technologii i atrakcyjnemu wzornictwu, umacnia pozycję firmy Samsung jako lidera rynku akcesoriów mobilnych.

Jak powiedział JK Shin, prezes i dyrektor generalny działu IT i komunikacji mobilnej w Samsung Electronics, okulary do wirtualnej rzeczywistości otworzą nam nowe możliwości wykorzystania mobilnej technologii oraz że seria Gear jest pionierem innowacyjności.

Samsung Gear VR wykracza daleko poza oczekiwania dotyczące możliwości wykorzystania mobilnej technologii do konsumpcji treści i stanowi potężny dowód na to, że seria Gear nie przestaje zadziwiać innowacyjnością. Cieszymy się, że współpraca z firmą Oculus VR zaowocowała stworzeniem tego niesamowitego, wciągającego mobilnego doświadczenia dla naszych klientów.

JK Shin

Samsung Gear VR zapewnić ma niesamowite wrażenia podczas oglądania filmów na 5,7-calowym wyświetlaczu Quad HD Super AMOLED, z najlepszą na rynku rozdzielczością i efektami wizualnymi, w który wyposażono smartfon Samsung Galaxy Note 4. Z zestawem Samsung Gear VR użytkownicy mogą zająć najlepsze miejsca w teatrze, przenieść się na scenę podczas koncertów z pełnym 360-stopniowym, trójwymiarowym wideo i grać jak nigdy przedtem we wspaniałych światach, gdzie wyobraźnia staje się rzeczywistością. Nowatorska technologia wyświetlania firmy Samsung, Super AMOLED, i najnowocześniejsze rozwiązania firmy Oculus razem będą tworzyć doświadczenie, które będą zaskakiwać i zachwycać, a to wszystko na urządzeniu przenośnym.

Okulary Samsung Gear VR zostały stworzone z miękkich, elastycznych poduszek i lekkich materiałów, co czyni je bardzo wygodnymi. Urządzenie jest całkowicie bezprzewodowe, dzięki czemu użytkownicy, nie będą musieli przywiązywać się do komputera. Przyszli konsumenci będą mogli wybierać spośród szerokiej gamy stworzonych przez najlepszych w branży elementów wirtualnej rzeczywistości – filmów, gier, trójwymiarowych filmów, treści edukacyjnych i doświadczalnych.

Samsung Gear VR będzie dostępny w kolorze Frost White (zmrożona biel) w internetowym kanale firmy Samsung oraz u wybranych dostawców jeszcze w tym roku.

źródło: Samsung

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj