Do tej pory, Androida 4.4.4 KitKat ma na pokładzie bardzo wąska grupa urządzeń jak modele Google Play Edition, Galaxy Alpha oraz świeżo co zaprezentowane dwa Galaxy Note. Jednak od dzisiaj, coraz więcej telefonów będzie otrzymywało najnowszą dystrybucję systemu od Google. Pierwszym smartfonem z tym update’m został Samsung Galaxy S III Neo w wersji dual SIM. Jakie nowości zostały wprowadzone?

Samsung Galaxy S3 Neo jest odświeżoną wersją flagowca z 2012 roku. Nie wszystkie jego elementy są krokiem naprzód względem słynnego poprzednika. We wnętrzu znajdziemy: Snapdragon 400 MSM8228, 1,5 GB pamięci operacyjnej, wyświetlacz Super AMOLED HD, 16 GB pamięci ROM oraz dwa aparaty – z tyłu 8 Mpix a z przodu 2,1 Mpix. Sam smartfon jest także wyposażony w slot na dwie karty SIM. Dotychczas nad jego pracą czuwał Android 4.3 KitKat, który zostanie w najbliższym czasie zaktualizowany do najnowszej wersji (Galaxy S III Neo bez obsługi dwóch kart SIM posiada KitKat’a od razu po wyjęciu z pudełka.

Oprogramowanie zostało oznaczone jako I9300IXXUBNH3 i póki co pojawiło się w Kazachstanie. Sam proces aktualizacji potrwa najbliższe kilka tygodni. Reszta telefonów Galaxy najprawdopodobniej zostanie zaktualizowana bezpośrednio do nadchodzącego Androida L. Taka polityka sprawi, iż na naszych Galaxy S czy Galaxy Note, szybciej zawita nowsza wersja niż 4.4.4 KitKat.

Używacie Galaxy S III Neo lub jego odmiany z dual SIM? Jak oceniacie ten telefon? Napiszcie w komentarzach.

źródło: Samsung-Updates, SamMobile