Samsung przed wypuszczeniem swojego kolejnego flagowca na rynek dba o najmniejsze szczegóły. Ulepsza istniejące funkcje, aplikacje, wygląd oraz dodaje nowsze rozwiązania jak na przykład czujnik UV. Dobrym przykładem jest ostatnio zaprezentowany Galaxy Note 4, w którym zostały usprawnione funkcje rysika i Multi Window, co mogliśmy ostatnio zobaczyć na filmach. Oprócz wspomnianych cech, Koreańczycy zdołali jeszcze bardziej poprawić swoje ekrany AMOLED. Ten znajdujący się w Galaxy Note 4 cechuje się jeszcze lepszym odwzorowaniem kolorów.

Już jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że ekran w Galaxy S5 LTE-A jest zdecydowanie lepszy od tego, który znajdziemy w podstawowej wersji Galaxy S5. Na ekranie w Galaxy S5 pojawiają się zielonkawe punkty. Jest to spowodowane tym, że wyświetlacz w „es-piątce” wykorzystuje układ z dwoma zielonymi pikselami i tylko jednym czerwonym i niebieskim pikselem. Więcej na ten temat możecie przeczytać klikając tutaj i tutaj.

W przypadku Samsunga Galaxy Note 4 kolory widoczne na wyświetlaczu są jeszcze lepiej odwzorowane niż w poprzednich generacjach AMOLED. Aby przyszli użytkownicy mogli dostrzec lepsze odwzorowanie kolorów, będą musieli ustawić ekran w swoim tabletofonie do trybu podstawowego. Tryb ten skalibruje ekran i dopasuje standardową przestrzeń kolorów sRGB. Jak donoszą redaktorzy z Phone Arena, Samsung Galaxy Note 4 pokazuje bardzo dokładną temperaturę kolorów bez przeważającego zielonkawego odcienia, który występował w ekranie Galaxy S5. Zostało to stwierdzone, gdy Galaxy Note 4 został poddany kilku profesjonalnym badaniom jakości ekranu. Także odchylenie kolorów mieści się w granicach błędu. Pierwszy wykres pokazuje odwzorowanie kolorów w trybie podstawowym, natomiast drugi w trybie kinowym. Jak widać na pierwszym wykresie, odwzorowanie kolorów jest bliskie perfekcyjnemu wyświetlaniu kolorów.

 

Ekran AMOLED w Galaxy Note 4 w trybie podstawowym (po lewej) i w trybie kinowym (po prawej)
Ekran AMOLED w Galaxy Note 4 w trybie podstawowym (po lewej) i w trybie kinowym (po prawej) / fot. PhoneArena

 

Całkiem możliwe, że Samsung dojdzie do perfekcji w odwzorowaniu kolorów już przy następnej generacji AMOLEDów, a jeśli nie to w jeszcze następnej. Może już w Galaxy S6 zobaczymy dopracowany do końca wyświetlacz, który będzie cechował się doskonałym odwzorowaniem kolorów? Tego dowiemy się zapewne w przyszłym roku. Jestem wielkim fanem ekranów Samsunga, lubię nasycone kolory jakie prezentują te wyświetlacze i kibicuje Samsungowi w rozwijaniu tej technologii. Obecnie posiadam smartfon z ekranem LCD i mogę Wam powiedzieć, że przepaść jest bardzo duża i zauważalna gołym okiem.

źródło: PhoneArena przez Pocketnow