Google Hangouts jest preinstalowaną aplikacją w każdym telefonie z systemem Android 4.1+. Jej główną funkcją jest wysyłanie, odbieranie SMS oraz MMS. Jednak wyróżnią ją fakt, iż pozwala na prowadzenie konwersacji tylko i wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Chcesz wysłać wiadomość z zagranicy, nie narażając się na koszta? Wystarczy być podłączonym do sieci Wi-Fi i już – możemy chatować z kimkolwiek chcemy. Jednak co konkretnie wprowadziła nowa aktualizacja?

Najnowszy update dla tej aplikacji giganta z Mountain View, wprowadziła pełną integrację z Google Voice. Co to oznacza? Zapewni to możliwość wysyłania wiadomości głosowych oraz poczty głosowe. Według mnie jest to spora zmiana. Do tej pory Hangouts był bardzo przydatnym programem, aczkolwiek pozostawał w tyle za konkurencją. Aktualnie, Google odrobił zadanie domowe i może już bezpardonowo stanąć do walki między innymi z programem Viber czy Skype. Oczywiście, wciąż nie jest w stanie ich zastąpić, ale moim zdaniem w ciągu najbliższych miesięcy (4 kwartał tego roku?), powinniśmy się doczekać kolejnej sporej aktualizacji dla Hangouts – tym razem wprowadzającej znane już wszystkim, rozmowy za pomocą sieci komórkowej/Wi-Fi. Obecnie płacimy normalnie za minutę rozmowy – niestety w dolarach amerykańskich.

Jak dla mnie, ta aplikacja SMS od Google jest jedną z najlepszych na rynku. Wiadomość możemy wysłać do każdego, kto posiada ww. program, nawet jeżeli tylko znamy jej mail. Jednak nie ma róży bez kolców – wciąż wysyłanie MMS-ów nie jest możliwe, bez podania swojego numeru telefonu, z którego zostanie pobrana należna opłata. Najprawdopodobniej ta niedoróbka zostanie naprawiona w najbliższym updacie.

google hangouts voice
Google Voice dla Google Hangouts / fot. androidpolice.com

 

Uważam, iż w najbliższym czasie Google Hangouts może stać się liderem rynku wśród aplikacji, zapewniających pełną obsługę SMS/MMS oraz rozmów telefonicznych. Pełna integracja z Google Voice na pewno stanie się faktem. A Wy korzystacie z tej appki od giganta z Mountain View? Jak ją oceniacie? Co byście w niej zmienili?

źródło: Android Police

1 KOMENTARZ

  1. Mam wrażenie, że autor coś namotał. Główną funkcją jest czatowanie (Google Talk), a obsługa SMS-ów/MMS-ów to jeszcze dość świeży dodatek, za który się normalnie płaci. Tego nie ma za darmo (chyba, że posiada się odpowiednią taryfę u operatora) – w końcu to normalna aplikacja, która wysyła SMS-y/MMS-y jak każda inna. Więc to nie jest żadna niedoróbka i nie zostanie to poprawione – bo nie ma czego poprawiać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj