Na niedawno zakończonych targach IFA 2014 poznaliśmy Samsunga Galaxy Note 4 z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami i funkcjami. W najbliższym czasie nie ma co liczyć na podobne zmiany w Galaxy Note 3, ale to nie oznacza, że poprzedni tabletofon został zapomniany i nie będzie już aktualizowany. Jest zupełnie inaczej, bo od wczorajszego wieczora wszystkie egzemplarze Galaxy Note 3, pochodzące z oficjalnej polskiej dystrybucji, mogą bezproblemowo pobrać najnowszy update. Co wprowadza? 

Sama „paczka” waży dokładnie 191.31 MB, więc już sam rozmiar może zwiastować spore zmiany. I tak rzeczywiście jest. Choć nie jest to Android 4.4.4 KitKat to wreszcie użytkownicy trzeciej generacji Galaxy Note mogą cieszyć się z kilku zmian, które pojawiły się w Galaxy S5. Przede wszystkim, została poprawiona stabilność pracy, ale dodano też nowe funkcje i aplikacje. Jest Tryb Dzieci, który upraszcza cały interfejs sprawiając, że jest prostszy i bardziej przyjazny dziecku, a także blokuje dostęp do wybranych, niepożądanych treści i aplikacji. Pojawił się też KNOX 2.0, czyli narzędzie stworzone przez Samsunga, pozwalające zabezpieczyć aplikacje i zawartość telefonu. Tryb Dzieci wymaga dodatkowego pobrania plików ważących 67 MB, a KNOX wstępnej konfiguracji.

W najnowszej wersji oprogramowania znajdziemy też Przyspieszone Pobieranie, gdzie sieć komórkowa i Wi-Fi łączą siły, umożliwiając pobieranie plików powyżej 30 MB z dużo wyższą prędkością. To jednak nie wszystko, bo delikatnego odświeżenia doczekał się pasek powiadomień. Od teraz ma inną animację, a przełączniki od sieci bezprzewodowej oraz lokalizacji doczekały się lekkiej modernizacji. Zmian doczekała się też aplikacja aparatu, w której pojawił się nowy tryb – Wirtualna wycieczka.

Aktualnie ciężko cokolwiek powiedzieć, czy ten update poprawi czas działania smartfonu na baterii – najprawdopodobniej może ulec delikatnej poprawie. Według mnie, prawdziwa poprawa nastąpi wraz aktualizacją do wciąż nie zaprezentowanego oficjalnie, Androida L.

Jeżeli Wasz telefon wciąż nie powiadomił Was o tej aktualizacji, możecie sami sprawdzić czy jest ona dostępna. Wystarczy wejść w Ustawienia -> Ogólne -> Informacje o urządzeniu -> Aktualizacja oprogramowania -> Uaktualnij. Obecnie wersja została oznaczona symbolem N9005XXUGNG1.

Myślę, że to dobrze zwiastuje przyszłości Samsunga Galaxy Note 3 – dostał nowe funkcje, dostępne do niedawna tylko dla najnowszych urządzeń. Spodziewam się, że ten tabletofon będzie miał jeszcze sporo poprawek oraz aktualizacji. A Wy Drodzy Czytelnicy, zauważyliście jeszcze jakieś zmiany? Jak oceniacie tą aktualizację? Dajcie znać w komentarzach.

Dzięki wszystkim za info!