Na niedawno zakończonych targach IFA 2014 poznaliśmy Samsunga Galaxy Note 4 z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami i funkcjami. W najbliższym czasie nie ma co liczyć na podobne zmiany w Galaxy Note 3, ale to nie oznacza, że poprzedni tabletofon został zapomniany i nie będzie już aktualizowany. Jest zupełnie inaczej, bo od wczorajszego wieczora wszystkie egzemplarze Galaxy Note 3, pochodzące z oficjalnej polskiej dystrybucji, mogą bezproblemowo pobrać najnowszy update. Co wprowadza? 

Sama „paczka” waży dokładnie 191.31 MB, więc już sam rozmiar może zwiastować spore zmiany. I tak rzeczywiście jest. Choć nie jest to Android 4.4.4 KitKat to wreszcie użytkownicy trzeciej generacji Galaxy Note mogą cieszyć się z kilku zmian, które pojawiły się w Galaxy S5. Przede wszystkim, została poprawiona stabilność pracy, ale dodano też nowe funkcje i aplikacje. Jest Tryb Dzieci, który upraszcza cały interfejs sprawiając, że jest prostszy i bardziej przyjazny dziecku, a także blokuje dostęp do wybranych, niepożądanych treści i aplikacji. Pojawił się też KNOX 2.0, czyli narzędzie stworzone przez Samsunga, pozwalające zabezpieczyć aplikacje i zawartość telefonu. Tryb Dzieci wymaga dodatkowego pobrania plików ważących 67 MB, a KNOX wstępnej konfiguracji.

W najnowszej wersji oprogramowania znajdziemy też Przyspieszone Pobieranie, gdzie sieć komórkowa i Wi-Fi łączą siły, umożliwiając pobieranie plików powyżej 30 MB z dużo wyższą prędkością. To jednak nie wszystko, bo delikatnego odświeżenia doczekał się pasek powiadomień. Od teraz ma inną animację, a przełączniki od sieci bezprzewodowej oraz lokalizacji doczekały się lekkiej modernizacji. Zmian doczekała się też aplikacja aparatu, w której pojawił się nowy tryb – Wirtualna wycieczka.

Aktualnie ciężko cokolwiek powiedzieć, czy ten update poprawi czas działania smartfonu na baterii – najprawdopodobniej może ulec delikatnej poprawie. Według mnie, prawdziwa poprawa nastąpi wraz aktualizacją do wciąż nie zaprezentowanego oficjalnie, Androida L.

Jeżeli Wasz telefon wciąż nie powiadomił Was o tej aktualizacji, możecie sami sprawdzić czy jest ona dostępna. Wystarczy wejść w Ustawienia -> Ogólne -> Informacje o urządzeniu -> Aktualizacja oprogramowania -> Uaktualnij. Obecnie wersja została oznaczona symbolem N9005XXUGNG1.

Myślę, że to dobrze zwiastuje przyszłości Samsunga Galaxy Note 3 – dostał nowe funkcje, dostępne do niedawna tylko dla najnowszych urządzeń. Spodziewam się, że ten tabletofon będzie miał jeszcze sporo poprawek oraz aktualizacji. A Wy Drodzy Czytelnicy, zauważyliście jeszcze jakieś zmiany? Jak oceniacie tą aktualizację? Dajcie znać w komentarzach.

Dzięki wszystkim za info!

34 KOMENTARZE

  1. Aktualizacja N9005XXUGNG1 poza ww opisanymi zmianami przynosi 1 zasadniczy problem – przycisk na rysiku s-pen nie aktywuje na ekranie menu podręcznego „polecenia wskazywane”. Aktywuje się ono samoczynnie po wyjęciu s-pena jednak nie da się go potem aktywować w dowolnym momencie. Problem nie dotyczy wyłącznie mojego egzemplarza. Sprawdziłem to na note 3 u kolegi. Też tak macie?

  2. Ta najnowsza aktualizacja robi więcej złego niż dobrego. Panel powiadomień otwiera się dużo wolniej niż poprzednio, przewijanie stron www gorzej działa (wolniej) i przycina, podobnie na FB. Mniej dokładny dotyk, wczorajszy przypadek to po raz pierwszy w tym telefonie i to po aktualizacji zawiesiła się rozmowa, SMS wysłany nie dotarł do odbiorcy ale tu powodów może być wiele ale przed aktualizacja tego nie było. Poza tym po zakończeniu rozmowy nie zawsze pokazuje się panel ponowienia połączenia z osobą z którą właśnie zakończyliśmy rozmowę bądź nie odbierała. Ogólnie telefon wydaje się wolniej działać. To ja dziękuję za taką aktualizacje ale teraz żeby wrócić do starej wersji to stracę gwarancję. Zaje**sta polityka.

  3. co masz na myśli pisząc że „pasek powiadomień ma nową animację” bo ja nic nie zauważyłem nowego w tym, szkoda że zabrali funkcję „ukryj aplikację” bo było dość przydatne a jeśli chodzi o wszystko co dostałem w aktualizacji to z niczego nie korzystam 😛 zamiast trybu dzieci chyba bardziej by mi pasowało „super oszczędzanie energii” jak w s5 i N4, mam nadzieję, że będzie jeszcze aktualizacja w której dadzą trochę funkcji z N4, bo snap note i smart select jest dość ciekawe 🙂

  4. Po tej aktualizacji nie działają covery alternatywnych firm (są specjalne łatki). Dodatkowo nie działa prawidłowo nawet oryginalny „s viev cower” jak jest w moim przypadku. W trakcie jak ktoś dzwoni po otwarciu klapki ekran robi się czasami czarny przez co nie da się odebrać rozmowy. Nie działały też poprawnie niektóre aplikacje ale o dziwo wystarczyło kilka razy je uruchomić / przeładować telefon i wszystko naprawiło się samo.

    • Pytanie za 100 punktów: po co otwierać klapkę jak ktoś dzwoni? Przecież S View Cover jest stworzony do tego, żeby odbierać połączenia przy zamkniętej klapce…

    • Odpowiem sam sobie bo może komuś się przyda to info. Zaktualizowałem telefon do 4.4.2 i założyłem smart cover (z okienkiem) firmy Qialino . Wszystko działa! Uff 🙂

  5. W morde kopanym Playu jest ciągle jedynie 4.4.2. Też nieźle zrąbane. Mój Note np wciąż się restartuje. Serwis Samsunga pisze, że jest OK! Tak powinno być! Może za rok doczekamy się 4.4.4? Bo w stanach właśnie wychodzi. Zanim dotrze do Polaczków, będzie 2016 😐 http://goo.gl/REE37Q

  6. Ja mam pytanie czy może ktoś wie jak zdektaulizować oprogramowanie (usunąć) , mi ostatnio sam nie wiadomo skąd zaktualizował się do 5.0 lolipop a jednak według mnie poprzednie oprogramowanie chyba kitkat lub jelly beans było o wiele czytelniejsze oraz lepsze .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj