Aparat w Samsungu Galaxy S5 jest świetny, o czym mogliśmy się przekonać już na początku kwietnia, jak tylko smartfon trafił na nasze redakcyjne biurko. 16-megapikselowa matryca z technologią ISOCELL, osobny procesor zasilający aparat i mnóstwo trybów, efektów i opcji, które mają sprawdzić, by nasze zdjęcie było jak najlepsze. Wygląda na to, że wszystkie te rozwiązania zostały przeniesione do najnowszego tabletofonu Samsunga. Zazwyczaj pierwsze próbki fotograficzne możemy zobaczyć dopiero w recenzjach, ale my już teraz mamy kilka zdjęć i film wykonany za pomocą Galaxy Note 4.

Samsung podczas gali UNPACKED 2014 i prezentacji Galaxy Note 4 skupił się głównie na trzech aspektach nowego tabletofonu – szerokich możliwościach rysika S-Pen, zaawansowanych technologiach i nowym designie. Nie pominięto jednak aparatu, który jest wykorzystywany nie tylko w świetnej funkcji Snap Note. W Galaxy Note 4 znajdziemy aparat z matrycą 16 megapikseli, który został dodatkowo wyposażony w Inteligentną Optyczną Stabilizację Obrazu (Smart OIS), diodę doświetlającą LED, która znajduje się obok pulsometru i kilka ciekawych rozwiązań, które ułatwią nam zrobienie idealnego zdjęcia. Ale nie tylko główny aparat został usprawniony. Spore zmiany zaszły z przodu, gdzie zastosowano 3,7-megapikselową matrycę, która przechwytuje do 60% więcej światła, dając nam możliwość wykonania dobrego autoportretu w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Do tego dochodzi jeszcze tryb Wide Selfie, który pozwoli zrobić panoramiczne zdjęcie przednim aparatem. Prawdziwą nowością jest jednak czujnik w pulsometrze, który możemy wykorzystać jako „przycisk” do robienia zdjęcia.

Na targach IFA 2014, które zakończyły się parę dni temu postanowiliśmy zrobić na szybko kilka zdjęć najnowszym Note’m, by sprawdzić jak radzi sobie w tym zadaniu. I trzeba przyznać, że sprawdził się bardzo dobrze, bo zdjęcia są dobrej jakości, co możecie zobaczyć w poniższej galerii. Na pewno interesują Was też kwestie techniczne, dlatego wspomnę, że zdjęcia wykonane są w rozdzielczości 5312 x 2988 pikseli, a waga jednego zdjęcia to średnio  4 MB.

Zdjęcia w oryginalnej jakości można pobrać stąd.

W oprogramowaniu aparatu nie zabrakło trybów znanych z Galaxy S5. Jest funkcja wyboru ostrości (zdjęcia z tym trybem poniżej), ale też tryby takie jak Wirtualna wycieczka, Panorama, Zdjęcia sferyczne czy świetny tryb HDR (taki sam jak w S5). Aparat ma także nagrywania materiału w rozdzielczości 4K. Taką próbkę też dla Was mamy. Film o długości 36 sekund nagrany w rozdzielczości 4K zajmuje dokładnie 209 MB, a szybkość transmisji bitów 47 Mbit/s. Warto zauważyć, że szczegółowość filmu jest na najwyższym poziomie, a jakość całego klipu jest nawet bardziej niż satysfakcjonująca

Myślę, że już teraz można powiedzieć, ze Galaxy Note 4 będzie miał najlepszy aparat ze wszystkich smartfonów Galaxy, nie licząc oczywiście hybrydy Galaxy K Zoom. Czekamy aż najnowszy Note trafi w nasze ręce, by jeszcze dokładniej go przetestować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj