W tym roku przyjdzie nam czekać trochę dłużej na pojawienie się najnowszego smartfonu z serii Galaxy Note na sklepowych półkach. Galaxy Note 3 potrzebował na to trzech tygodni, bo pierwsze zamówienia przedsprzedażowe były realizowane już na przełomie września i października. Przypomnę jeszcze, że premiera poprzedniego Note’a miała miejsce 4. września 2013 roku. Tym razem zainteresowani flagowcem Samsunga będą musieli poczekać do połowy października. A ile za niego zapłacą? 

Równie ważna co data premiery jest sugerowana cena detaliczna Samsunga Galaxy Note 4, która nie została jeszcze oficjalnie ujawniona. Przeważnie musimy czekać na pierwsze ofery przedsprzedażowe, by dowiedzieć się, o ile pomniejszy nam się stan konta, jeśli zdecydujemy się na zakup czwartego Note’a. Jak dobrze pamiętacie, Galaxy Note 3 był oferowany w cenie 2999 złotych z etui S View Cover w zestawie. Patrząc na oferty pre-order nowszych urządzeń, gdzie przykładowo do Galaxy S5 czy Galaxy S5 mini były dołączane zegarki Gear, a w zestawie razem z Galaxy Tab S można było otrzymać słuchawki Level On, to etui warte znacznie mniej, nie jest już takim bardzo przekonywującym prezentem. To nie tylko cena będzie determinowała do zakupu, a właśnie dodatek w ofercie pre-order.

Według brytyjskiego sklepu internetowego Clove, Samsung Galaxy Note 4 zostanie wyceniona na 575 funtów. W przeliczeniu na polską walutę otrzymujemy kwotę w okolicach 3 tysięcy złotych, więc wiele wskazuje na to, że najnowszy tabletofon Samsunga kupimy w Polsce w tej samej cenie co w ubiegłym roku Galaxy Note 3. Rezerwacja zapewne ruszy już niebawem, a pierwsi zainteresowani będą mogli odebrać sprzęt w okolicach 10-13 października (oficjalna data sklepowej premiery nie jest jeszcze znana). Wraz ze zmianą polityki Samsunga, którą można było zauważyć już podczas sprzedaży Galaxy S5, mocno liczę na wartościowy dodatek w ofercie przedsprzedażowej. Zaakceptuję słuchawki Level On, choć uważam, że będzie to coś innego.

Cena Galaxy Note 4 w Clove
Cena Galaxy Note 4 w Clove / fot. Clove

 

To są tylko moje wolne przemyślenia, ale myślę, że możemy liczyć na ofertę z okularami Gear VR, a powody są przynajmniej dwa. Po pierwsze, pierwsze okulary rozszerzonej rzeczywistości działają tylko z nowym Galaxy Note, więc nikt inny kto posiada smartfon czy tablet Galaxy na pewno się nimi nie zainteresuje. Po drugie, nieoficjalnie mówi się, że cena Gear VR ma oscylować w granicach 700-900 złotych, czyli podobnie jak opaska Gear Fit dodawana do Galaxy S5 czy słuchawki Level On przy okazji pre-orderów z tabletami Galaxy Tab S.

A Wy co myślicie o cenie Galaxy Note 4 i ofercie przedsprzedaży z Gear VR? Czy taki dodatek byłby na tyle przekonujący, by ustawić się w kolejce po następcę Galaxy Note 3?

źródło: Clove