Flagowce Samsunga jak Galaxy S5 oraz niedawno zaprezentowany Galaxy Note 4 pracują obecnie w oparciu o system Android w wersji 4.4 KitKat. Jednak już w czwartym kwartale tego roku podobno obydwa modele mają doczekać się aktualizacji do wciąż nie zaprezentowanego Androida L. Jakie zmiany zostaną wprowadzone w najnowszej edycji najpopularniejszego mobilnego systemu? Czy zostaną wprowadzone zmiany w interfejsie TouchWiz? Co nieco już wiemy. 

Android Lz którego pierwsze wrażenia napisał Bartek ma mieć swoją premierę najprawdopodobniej pod koniec tego miesiąca. Największymi zmianami, względem poprzednika, oznaczonego numerkiem 4.4 ma być przede wszystkim nowy kompilator ART (Ahead Of Time), zapewniający znaczną poprawę stabilności oraz płynności, Project Volta wydłużający czas pracy na jednym ładowaniu, nowy ekran blokady, wsparcie dla procesorów 64-bitowych, „płaski” wygląd systemu (TouchWiz już taki oferuje) oraz – coś specjalnie dla deweloperów – Android Extension Pack. Oczywiście, Koreańczycy dołożą również coś dla siebie. Możemy oczekiwać odświeżonego designu poszczególnych aplikacji, które będą bardziej minimalistyczne, tak by wpasować się w nowego Androida.

Według ostatnich doniesień, Android L ma trafić na pokład Samsunga Galaxy S5 oraz Galaxy Note 4 w listopadzie bądź grudniu tego roku. Oczywiście nie jest to ostateczna data aktualizacji dla wszystkich smartfonów – jak dobrze wiemy, telefony z niektórych regionów i tzw. modele brandowane otrzymają aktualizację znacznie później. Niestety, wciąż nie wiemy kiedy reszta urządzeń od Koreańczyków otrzyma najnowszego Androida. Sądże, że takie modele jak Galaxy Note 3 czy Galaxy  S4 na aktualizację będą mogły liczyć dopiero na początku 2015 roku.

Pamiętajcie jednak, że powyższe informacje nie zostały potwierdzone przez producenta, stąd też nie trzeba ich się kurczowo trzymać. Z pewnością konkretniejsze dane otrzymamy jak tylko najnowszy Android L zostanie oficjalnie zaprezentowany.

źródło: SamMobile

9 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj