Firma Samsung zajmuje się nie tylko produkcją smartfonów, tabletów, telewizorów, głośników czy smart-zegarków. Produkuje różne podzespoły dla wspomnianych urządzeń takie jak, procesory Exynos, baterie itp. Do tych podzespołów dołączają pierwsze moduły pamięci 20 nm 6Gb LPDDR3 Mobile DRAM.

Samsung zapowiedział dzisiaj rozpoczęcie masowej produkcji układów pamięci 6 gigabitów typu low-power double data rate 3 (LPDDR3) mobile DRAM, opartych na zaawansowanej technologii 20 nanometrów. Jak przekonuje koreański producent mają one zapewnić dłuższą pracę baterii i szybsze wczytywanie aplikacji na urządzeniach mobilnych z większym wyświetlaczem i z większą rozdzielczością.

Jak powiedział Jeeho Baek, wiceprezes, Memory Marketing, Samsung Electronics, nowe układy pamięci 6Gb LPDDR3 DRAM są najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem mobilnym i posiadają wysoką wydajność.

Nasz nowy układ 20 nm 6Gb LPDDR3 DRAM to najbardziej zaawansowane rozwiązanie mobilne w zakresie pamięci dla błyskawicznie rozwijającego się rynku pamięci DRAM o wysokiej wydajności. Ściśle współpracujemy z naszymi klientami na całym świecie, oferując mobilne rozwiązania pamięci następnej generacji, które można stosować w szerszych segmentach rynku, od premium po standard.

Jeeho Baek

Nowy układ 6Gb LPDDR3 od Samsunga charakteryzuje się transferem danych do 2,133 Mbps. Pakiet 3 GB LPDDR3, który składa się z czterech układów 6 Gb LPDDR3, może zostać użyty w urządzeniach mobilnych. Pakiet wzmacnia także portfolio produktów Samsung dla aplikacji mobilnych klasy premium.

Moduły pamięci
Moduły pamięci / Fot. Samsung

 

Jak wspominają Koreańczycy, pakiet 3 GB jest o ponad 20% mniejszy i zużywa ok. 10% mniej energii niż obecnie dostępne pakiety 3 GB z układami 6 Gb LPDDR3, wyprodukowane w oparciu o poprzednią technologię firmy Samsung, w wyniku czego Samsung stworzył bardzo małą, niezwykle cienką, wyjątkowo szybką i znacznie mniej energochłonną pamięć mobilną. Technologia 20 nm ma zapewnić także o 30% większą produktywność w porównaniu do poprzednich technologii. Warto tutaj wspomnieć, że w marcu Samsung po raz pierwszy zastosował technologię 20 nanometrów w układzie 4 Gb DDR3 dla komputerów PC, a teraz powiększyła jej zastosowanie na mobilne pamięci DRAM.

źródło: Samsung