Po niezliczonej ilości plotek i przecieków wreszcie możemy ujrzeć pierwszego przedstawiciela nowej serii Galaxy A od Samsunga. Na najnowszych zdjęciach Samsunga Galaxy A5 oznaczonego jako SM-A500 można ujrzeć w całej okazałości. W dodatku poznaliśmy też więcej szczegółów na temat specyfikacji. 

Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia o specyfikacji tego urządzenia. Na froncie ujrzymy ekran 5″ Super AMOLED HD (294 ppi), natomiast moc obliczeniową dostarczy układ Snapdragon 400, choć jest możliwe, że w finalnej wersji doczekamy się wersji 410. Z kolei za aparat główny posłuży matryca CMOS BSI 13 Mpix, rodem z Galaxy S4 i Note 3, a nasze dane będziemy mogli przechować w 16 GB pamięci wbudowanej. Przedni aparat będzie miał 5 Mpix. Nadal brak informacji na temat ilości pamięci operacyjnej w tym Galaxy, ale wiadomo, że za zasilanie całości ma odpowiadać bateria 2330 mAh. Co ciekawsze, na jego pokładzie ujrzymy Androida 4.4.4 Kit Kat z najnowszą nakładką TouchWiz, podobną do tej z Galaxy Note 4. Możemy być zatem pewni, że model A5 będzie posiadał Tryb Ekstremalnego Oszczędzania Baterii i kilka innych rozwiązań jak Przyspieszone Pobieranie i być może skaner linii papilarnych.

Wbrew ostatnim informacjom, nowy Galaxy A5 nie będzie z metalu. Jak się okazuje, jego obudowa ma być wykonana z imitującego go materiału. Jak twierdzi SamMobile nie jest to ani metal ani plastik, ale tworzywo, które „jest chłodne, gdy trzyma się smartfon w ręce”. Ten wciąż nieznany kompozyt ma zapewnić niższą cenę produktu. Czy będzie zapewniał wysoką jakość? Tego przekonamy się w przyszłości, gdy smartfon trafi do sprzedaży, ale trzeba przyznać, że smartfon sprawia dobre wrażenie. Oczywiście design nawiązuje do niedawno zaprezentowanego Galaxy Alpha czy najnowszego Note’a.

 

Myślę, iż taki smartfon byłby doskonałym uzupełnieniem oferty Samsunga na średniej półce. Przyzwoite podzespoły opakowane w dobrej jakości obudowę to metoda na sukces. Zagadką jest jednak cena, która najlepiej mogłaby oscylować w okolicy 1000 złotych. A co Wy myślicie o nadchodzącym Galaxy A5? Podoba Wam się? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: SamMobile