O Samsungu Galaxy Mega 2 wiedzieliśmy już sporo i większość się potwierdziło. Niecały miesiąc temu mogliśmy zobaczyć urządzenie na zdjęciach dzięki szczegółowej recenzji redaktorów z DroidSans oraz poznać specyfikację i zobaczyć zdjęcia jakie wykonuje tabletofon. Więcej o tym przeczytacie klikając tutaj. Teraz Samsung Galaxy Mega 2 pojawił się na jednej ze stron w Tajlandii.

Do tej pory Samsunga Galaxy Mega 2 mogli kupić niektórzy ludzie z Tajlandii i Malezji, gdzie słuchawka wyceniona została na około 1300 złotych. Teraz tabletofon pojawił się na oficjalnej stronie Samsunga w Tajlandii, więc zakupić urządzenie będą mogli wszyscy mieszkający w tym mieście. W wyniku tego mamy oficjalne zdjęcia Samsunga Galaxy Mega 2 i jego funkcje.

Najnowszy przedstawiciel serii Mega jest następcą Galaxy Mega 6.3 i Galaxy Mega 5.8, więc jest to smartfon z rodziny o wielkich gabarytach. Galaxy Mega 2 posiada 6-calowy wyświetlacz w rozdzielczości HD 1280 x 720 pikseli i mierzy 163.6 x 84.9 x 8.6 mm, co sprawia, że jest większy od Galaxy Note 4 (153.5 x 78.6 x 8.5 mm). Mega 2 został wyposażony w przedni aparat 2,1 Mpix i tylni 8 Mpix z lampą błyskową LED, która nagra wideo w rozdzielczości 1080p, łączność LTE, 16 GB pamięci ROM, 1,5 GB pamięci operacyjnej RAM oraz czterordzeniowy procesor 1,5 GHz (prawdopodobnie jest to Exynos 4415). Całą pracą zarządza Android 4.4.4 KitKat, wspierany przez nakładkę TouchWiz Nature UX 3.0.

Tabletofon Mega 2 oferuje większość najnowszych funkcji Samsunga w tym tryb bardzo niskiego zużycia energii i tryb obsługi jedną ręką (zdjęcie powyżej) znaną z Galaxy Note 3.

Samsung Galaxy Mega 2
Samsung Galaxy Mega 2 / fot. Samsung

 

Na tą chwilę nie wiemy, czy Samsung ma w planach wypuszczenie Samsunga Galaxy Mega 2 na rynek Amerykański i Europejski, ale możemy być dobrej myśli, ponieważ Galaxy Mega 6.3 i 5.8 są powszechnie dostępne na całym świecie, więc spodziewamy się, że Galaxy Mega 2 także będzie dostępny globalnie.

źródło: SamsungThailand przez PhoneArena