Samsung Galaxy Note 4 miał swoją premierę na tegorocznych targach IFA 2014 w Berlinie. Tabletofon zachwyca nie tylko wyśrubowaną specyfikacją, ale również oprogramowaniem i masą ciekawych funkcji. Wszystkie znane już aplikacje jak S Health czy S Memo doczekały się odświeżenia  i usprawnień w interfejsie. Co ciekawe, już teraz możemy je sprawdzić na swoim smartfonie, ale pod kilkoma warunkami.

Przede wszystkim należy wiedzieć, żeby cieszyć się najnowszymi aplikacjami Samsunga nasz telefon musi być zrootowany. To warunek konieczny, bo inaczej nie jesteśmy w stanie bezproblemowo zainstalować programów z Galaxy Note 4. Lista jak sami widzicie jest całkiem pokaźna i zawiera wszystkie najważniejsze programy w najnowszej odsłonie, jakie spotkamy w czwartym Galaxy Note.  Poniżej widzicie pełną listę aplikacji.

  • S Health,
  • Smart Remote,
  • GeoNews,
  • Samsung Gear Manager,
  • Snapbiz Card (zapisuje dane ze zrobionego zdjęcia wizytówce),
  • AllTogether (bezpłatny komunikator),
  • S Memo,
  • Story Album,
  • Easy Chart dla S Note (łatwiejsze tworzenie wszelkich wykresów, statystyk, itp.).

Programy z najnowszego tabletofonu Samsunga możemy zainstalować na takich smartfonach jak chociażby Galaxy S4, Galaxy S5 czy Galaxy Note 3, ale musimy liczyć się z pewnymi konsekwencjami. Jak już wyżej wspomniałem, smartfon, który chcemy wzbogacić o aplikacje z najnowszego Note’a musi mieć wykonany root, co po pierwsze nie jest łatwe do wykonania, a po drugie spowoduje utratę gwarancji. Co ważne, każdy użytkownik podejmujący się tego zadania, musi mieć na uwadze, że jest to nieoficjalny sposób na zdobycie tych aplikacji, które mogą zawierać błędy, co jest naturalne w przypadku wczesnych ich „wycieków” i wpłynąć niekorzystnie na stabilność całego systemu.

Wszystkie aplikacje znajdziecie na forum XDA, podglądając ten temat. Zainteresowani wykonaniem roota urządzenia mogą odwiedzić jeden z naszych Galaktycznych Poradników i muszą liczyć się z tym, że całą procedurę wykonują na własną odpowiedzialność. Z pewnością bezpieczniejszym i szybszym sposobem na poznacie funkcji Galaxy Note 4 jest zainstalowanie na swoim smartfonie aplikacji Galaxy Note 4 Experience.

źródło: xda-developers przez SamMobile

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj