Samsung nie przestaje nas zadziwiać i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Od stworzenia jednych z najlepszych wyświetlaczy na rynku, poprzez ładowanie trzech urządzeń jednocześnie za pomocą jednej ładowarki, a kończąc na zakrzywionych ekranach jak chociażby tych w Galaxy Note Edge. Dzisiaj do tych rzeczy dołącza przewód Power Sharing, dzięki któremu za pomocą smartfonu lub tabletu naładujemy inne urządzenie ze złączem microUSB. Musicie przyznać, że brzmi to bardzo ciekawie.

Jak informuje Samsung na swojej stronie internetowej, od dziś firma rozpoczyna sprzedaż kabla microUSB Power Sharing dla swoich urządzeń. Przewód został wyceniony na 19,99 dolarów, co po przeliczeniu daje nam około 65 złotych. Dzięki temu akcesorium będziemy mogli naładować za pomocą smartfonu lub tabletu inne urządzenie posiadające wejście microUSB. Należy jednak pamiętać, że technologię udostępniania energii przez jedno urządzenie dla drugiego jest wspierana tylko przez kilka urządzeń jak Galaxy S5, Galaxy Alpha, Galaxy Avant, Galaxy Note 4 czy tablety Galaxy Tab S.

Samsung Power Sharing
Samsung Power Sharing / fot. Samsung

 

Jak zaznacza Samsung, kabel nie pozwoli nam w pełni naładować któregokolwiek urządzenia, ale ma nam dać możliwość podładowania urządzenia, gdy nie ma dostępnego innego źródła zasilania. Oczywiście kabel przyda się osobom, które noszą ze sobą kilka urządzeń, a nie jedno. Aby użyć kabla, będziemy musieli pobrać i zainstalować specjalną aplikację Power Sharing ze sklepu Samsunga, a następnie wybrać ilość energii, którą chcemy przekazać innemu urządzeniu. Muszę przyznać, że jestem bardzo ciekawy jak to rozwiązanie będzie się sprawdzało w praktyce.

Przewód Power Sharing jak na razie jest dostępny tylko w USA i tylko w kolorze białym, ale z pewnością będzie dostępny także w Polsce. Co myślicie o tym akcesorium? Przydatne?

źródło: Samsung