To niezwykle smutna, ale niestety prawdziwa wiadomość. Rzeczywiście koreański producent porzuca całą Europę ze swoimi laptopami. Co jest prawdziwym powodem ciężko powiedzieć, ale spróbujmy to na spokojnie przeanalizować.

Pcadvisor poinformował o wycofaniu się z Europy. Faktycznie na targach IFA w Berlinie nie poznaliśmy żadnych nowych produktów z kategorii laptopów czy komputerów PC. Ostatnio zaprezentowana była wersja Ativ Book 9 Edycja 2014 i Samsung faktycznie stawia na połączenie tabletów z klawiaturami. Liczba produktów w tej kategorii przewyższa znacznie normę i może faktycznie jest to jakieś rozwiązanie.

Mnie osobiście taka wiadomość bardzo smuci. Sam posiadam 3 letni laptop Samsunga RF511 i nie mogę powiedzieć na niego nic złego. Również testowe wersja ultrabooków, które przeszły przez moje ręce były bardzo ciekawymi urządzeniami. Ciężko powiedzieć kiedy procedura wycofania się producenta wejdzie dokładnie w życie. Dlatego też warto pomyśleć o zakupie nowego laptopa, biorąc pod uwagę fakt, że sklepy będą chciały wyprzedaż wszystkie zapasy magazynowe. Wyżej wymienione informacje potwierdził dzisiaj Rzecznik Prasowy Samsung Polska na Twitterze.

Rzecznik Prasowy Samsung Polska, Olaf Krynicki wydał także stosowne oświadczenie, które wyjaśnia wycofanie laptopów z Europy. Poniżej możecie je przeczytać.

Samsung szybko odpowiada na potrzeby i wymagania rynku. Dlatego od dziś będziemy ograniczać sprzedaż laptopów, w tym modeli Chromebook na rynku europejskim. Wynika to ze specyfiki tego regionu i nie musi koniecznie odzwierciedlać warunków panujących na innych rynkach. Samsung będzie nadal dokładnie monitorował warunki panujące w tej branży i wprowadzał odpowiednie rozwiązania w celu utrzymania konkurencyjności w rozwijających się kategoriach PC

– Olaf Krynicki rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska

Co Wy na to? Czy jesteście użytkownikami laptopu od firmy Samsung?

3 KOMENTARZE

  1. Niedobrze planowałem zakup, aby mieć wszystko z rodziny Samsunga i teraz co ? Owszem wiem, że teraz można kupić, ale w przyszłości ? za 3 lub 4 lata ? Tablet nie nadaje się do pracy jaką chcę wykonywać na laptopie, to trochę więc rozczarowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj