Europejska wersja Samsunga Galaxy S III ma naprawdę pod górkę. Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że flagowiec sprzed dwóch lat nie otrzyma aktualizacji do najnowszej wersji Androida. Wszystko za sprawą 1 GB pamięci RAM, która według Samsunga jest za mała by obsłużyć wszystkie funkcje z KitKata i nowszej nakładki TouchWiza. W sumie się Koreańczykom nie dziwię, bo ilość funkcji jest naprawdę imponująca patrząc na konkurencje. Ogólnie mówiąc Galaxy S III z 1 GB RAM i KitKatem być może byłby mniej funkcjonalny niż z Jelly Bean, a z tego użytkownicy zadowoleni by nie byli. Ostatnie informacje mówią o aktualizacji kolejnych modeli Galaxy S III do Androida 4.4.4 KitKat. Które modele mogą liczyć na aktualizację?

Jak donoszą zachodnie media, kolejne warianty Samsunga Galaxy S III LTE otrzymały Androida 4.4.4 KitKat. Chodzi o modele Galaxy S III o nazwie kodowej SHV-E210S, czyli model, który jest dostępny w Korei Południowej i Galaxy S III LTE GT-I9305N, wariant dostępny w północnym regionie świata, a dokładniej w Finlandii.

Aktualizacja we wszystkich wariantach poprawiła stabilność urządzenia, wprowadziła poprawki w zabezpieczeniach oraz dodała kilka standardowych funkcji znanych z KitKata jak wsparcie bezprzewodowego drukowania, wyższą wydajność i mniejsze zużycie pamięci, białe ikony paska stanu oraz zaktualizowane aplikacje Samsunga.

Dowiedzieliśmy się także, że podstawowy wariant Galaxy S III LTE o nazwie kodowej GT-I9305 też lada chwila dostanie aktualizację do Androida 4.4.4 KitKat. Lada chwila oznacza, że może to być dzisiaj, jutro lub za tydzień. Ogólnie mówiąc aktualizacja jest bliżej niż dalej dla tego modelu. Niestety na tą chwile nie ma żadnych informacji czy Polska taką aktualizację także dostanie. Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że dostanie.

Warto tutaj przypomnieć, że Galaxy S III Neo, który ma 1,5 GB RAM, po wyjęci z pudełka ma od razu Androida KitKat. Redakcja Galaktyczny.pl zastanawia się na przykład nad tym, czy nie prościej było by stworzyć specjalnej wersji KitKata dla Galaxy S III z 1 GB RAM, który nadal jest dobrym urządzeniem i ma sporo użytkowników. Przecież nie wszystkie funkcje muszą zostać wpakowane w „Es trójkę” tylko te najistotniejsze.

Wszystkie aktualizacje są dostępne przez OTA i przez program Kies. Użytkownicy Samsunga Galaxy S III LTE długo czekali na aktualizację do KitKata, więc dobrze, że Koreańczycy zdecydowali się na wprowadzenie od razu do Androida 4.4.4 KitKat. Oczywiście jak wszędzie aktualizacja wymaga czasu i będzie trzeba swoje poczekać.

Dzięki Adam za info!

źródło: SamMobile, SamsungUpdates