Galaxy Note 4 dopiero pod koniec października pojawi się na półkach sklepowych, i trzeba przyznać, że w tym roku wyjątkowo długo Samsung każe nam czekać na najnowsze urządzenie z rysikiem S-Pen. Wiemy już, że jego cena ma być zbliżona do Galaxy Note 3 i być może tabletofon już niedługo pojawi się w przedsprzedaży z jakimś gadżetem w zestawie. Jak tylko Galaxy Note 4 trafi w ręce pierwszych klientów z pewnością w sieci pojawią się filmy z jego rozpakowania i pierwsze wrażenia. Oh wait, pierwsze wrażenia już mogliście przeczytać i to w dodatku prosto z IFA 2014, a teraz pojawił się pierwszy unboxing.

Co prawda film z tak zwanego unboxingu nie jest naszego autorstwa, ale na to na pewno przyjdzie jeszcze czas. Z pewnością jest masa użytkowników, którzy już teraz chcą wiedzieć jak wygląda pudełko od Galaxy Note 4 i co się w nim znajduje obok smartfonu. W tej grupie jestem też ja i pewnie pozostałe osoby z Galaktycznej Redakcji, bo jeszcze nie mieliśmy tej przyjemności, żeby zobaczyć najnowszego Note’a w opakowaniu. Właśnie na kanale Samsung Tomorrow w serwisie YouTube pojawił się krótki film, którzy odsłania wszystkie karty. Co zatem znajduje się w pudełku?

Patrząc na opakowanie Galaxy Note 4 od razu dostrzegamy różnice w porównaniu do poprzednich generacji i dotychczasowych smartfonów Galaxy. Już nie uświadczymy pudełka z drewno-podobną fakturą i w sumie dobrze, bo trochę się na już to przejadło. Flagowiec powinien się wyróżniać na tle innych modeli już od samego początku i to nie tylko specyfikacją czy wyglądem, ale także opakowaniem. Choć wszystkie elementy i oznaczenia zostały w tym samym miejscu to sam kartonik jest już w jednolitym, szarym kolorze. Rzecz jasna, opakowanie jest stworzone całkowicie z materiałów pochodzących z recyklingu, a nadruki zostały naniesione atramentem na bazie soi. Podobnie jak wcześniej, kolor szczeliny określa kolor samego urządzenia i w tym przypadku na filmie mamy białego Note’a 4.

W pudełku znajdziemy niemal te same akcesoria jak w przypadku Galaxy Note 3, z jedną małą różnicą – przewód do transmisji danych jest w standardzie microUSB 2.0 (Więcej o braku złącza microUSB 3.0 w Galaxy Note 4 dowiecie się tutaj). Smartfon ma na ekranie folię z informacjami między innymi o ekranie, aparacie czy szybkim ładowaniu i wypełnia szczelnie całą przestrzeń na pierwszym poziomie. Może mało kto na to zwrócił uwagę, ale są też nacięcia na przyciski w kartonie, które ułatwiają też wyciągnięcie urządzenia. Pod tekturową wkładką możemy zauważyć skróconą instrukcję obsługi, wspomniany już przewód USB, adapter do ładowania (niestety nie widać parametrów, ale zakładam, że ma 5.3V 2A), zestaw słuchawkowy stereo (zapewne taki sam jak w Galaxy S5), dodatkowy zestaw silikonowych nakładek na słuchawki i baterię. Nie mogło też zabraknąć kilku wymiennych wkładów do rysika S-Pen i specjalnych szczypców, ułatwiających ich wymianę.

Takiego zestawu i opakowania możemy spodziewać się w Polsce, choć nie zostało to jeszcze potwierdzone oficjalnie. Na koniec warto też wspomnieć, że, bohater unboxingu pochodzi z koreańskiej sieci SK Telecom, został oznaczony jako SM-N910S, ma 32 GB pamięci wewnętrznej i wspiera LTE-A. Już nie możemy się doczekać aż Galaxy Note 4 trafi do naszej redakcji. Wtedy my będziemy mogli nagrać dla Was film z rozpakowania i kto wie, może jako pierwsi w Polsce? 🙂

źródło: SamsungTomorrow