Internet zalała fala śmiesznych obrazków obrazujących jak to wygina się nowy iPhone 6 Plus. Pomijając już fakt na ile jest to prawda, coś jest na rzeczy skoro większość testów przeprowadzonych przez użytkowników czy profesjonalne laboratoria pokazują jedno, że aluminium w nowych produktach Apple nie wytrzymuje tyle, ile powinno. Skupmy się jednak na naszym tytułowym bohaterze.

Samsung Galaxy Note 3 jest wykonany z tworzywa sztucznego. Zarówno ramka, która imituje chrom czy tylna klapka, która imituje skórę. Jedynym twardym elementem są oczywiście wszystkie podzespoły wewnątrz i szkło firmy Corning – Gorilla Glass 3. Na górze macie test, w którym występuje kilka iPhone’ów, HTC ONE M8 oraz Samsung Galaxy Note 3. Koreańska myśl techniczna wytrzymała nacisk 150 funtów czyli ok 68 kg. Chodzi o moment, w którym urządzenie zacznie się widocznie odkształcać. Kolejne miejsca zajęły LG G3 i iPhone 5 (130 funtów – prawie 59 kg), iPhone 6 Plus (90 funtów – prawie 41 kg), iPhone 6 oraz HTC ONE M8 (70 funtów – prawie 32 kg).

Wyniki nie były ciężkie do przewidzenia. Plastik skrzypi, ale jest elastyczny i wraca do swojego pierwotnego kształtu po pewnym czasie. Aluminium wygląda lepiej i nie wydaje dziwnych dźwięków, ale bezlitośnie pozostawia ślady na sobie wszelkich eksperymentów. Pomimo tego, że Samsung Galaxy Note 3 wypadł najlepiej, a iPhone 6 Plus nie jest w końcu stawki, zastanawia mnie coś zupełnie innego. Widać pewną analogię. Cienkie alumionowe obudowy wypadły najgorzej. Co w takim razie z Note 4? Chociaż nie mam na tyle odwagi, żeby sprawdzić swoją sztukę (jak już wreszcie będę mógł kupić), to chętnie zobaczyłbym jak wypadnie nowa generacja Note. Nie ma tu powodu do śmiechu, bo część Note 4 i to ta, która trzyma całą konstrukcję jest niezwykle cienka i jest z aluminium. Jak myślicie, czy Note 4 również wytrzyma tyle co Note 3? Dajcie znać.

źródło: YouTube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj