Ponad miesiąc temu informowaliśmy Was o współpracy Samsunga i Noki, dzięki której fiński gigant będzie mógł wprowadzić swoje mapy i usługi lokalizacji dla zegarków z Tizenem i smartfonów z systemem Android wyprodukowane przez Samsunga. Jak wiadomo, udostępniono już mapy HERE dla urządzeń z serii Gear, a teraz przyszedł czas na smartfony z Androidem.

Nokia udostępniła dzisiaj wersję beta dla map HERE w sklepie Samsung Galaxy Apps. Już na samym początku obie firmy zawarły między sobą umowę licencyjną w celu zapewnienia konsumentom korzystania z usług map za darmo. Jak sama nazwa sklepu wskazuje mapy od Noki mogą pobrać tylko użytkownicy smartfonów Samsunga i posiadające Androida w wersji co najmniej 4.1. Jeśli spełniacie te wymagania to warto mapy HERE ściągnąć, ponieważ aplikacja pozwala użytkownikom pobrać mapy w trybie offline, bez konieczności użycia danych pakietowych. Niewątpliwie jest to dużą zaletą, ponieważ mapy Google pozwalają jak na razie zapisać tylko określony wycinek mapy do trybu offline. Warto dodać, że aplikacja zajmuje tylko 36,82 MB.

Musicie pamiętać, że mapy HERE są obecnie w wersji beta, więc podczas korzystania możecie napotkać problemy. Pobrać mapy Nokia HERE, całkiem za darmo, możecie stąd. A jeśli nie wiecie jak zacząć korzystać lub jak obsługiwać mapy HERE to Nokia stworzyła w tym celu specjalny poradnik, który znajdziecie tutaj.

Jak na razie, w pierwszej kolejności zostali wyróżnieni użytkownicy urządzeń od Samsunga i to oni mogą w pierwszej kolejności wypróbować mapy HERE. Z pewnością z biegiem czasu się to zmieni i aplikacja wyląduje w sklepie Google Play już dla wszystkich.

Macie zamiar ściągnąć i wypróbować mapy od Noki?

źródło: 360.here.com przez AndroidCentral