TouchWiz może pozostać w większości bez zmian, jeśli chodzi o ogólny wygląd w ciągu ostatnich kilku lat. Nie znaczy to, że Samsung nie próbuje nowych rozwiązań, aby poprawić lub zmienić wygląd interfejsu na jego urządzeniach. Świadczą o tym dokumenty patentowe, które pokazują, że Koreańczycy mogą pracować nad czymś co nazywa się Iconic UX. Jest to prawdopodobnie interfejs użytkownika, który jest oparty na pracy wielu aplikacji, na tym samym ekranie i w tym samym czasie.

Iconic UX niewątpliwie przypomina jedną z funkcji, która znajduje się już w Multi Window, czyli pracę na dwóch aplikacjach na podzielonym ekranie. Nowy interfejs widziany w dokumencie patentowym przypomina także Magazine UX Samsunga, który jest w tabletach i aplikacje My Magazine na urządzeniach tego producenta.

Na tą chwilę nie jest pewne, czy Iconic UX jest dla całego oprogramowania czy tylko dla części odpowiedzialnej za wielozadaniowość, jak widzieliśmy to do tej pory. Samsung bez przerwy stara się poprawiać multitasking, co mogliśmy zobaczyć na przykładzie Galaxy Note 4, na ostatniej konferencji giganta technologicznego. Jednak, biorąc pod uwagę to, jak mocno firma Google narzuca innym producentom jak ma wyglądać Android, to duże prawdopodobieństwo jest, że takie rozwiązanie zostanie zastosowane na urządzeniach z systemem operacyjnym Tizen, a nie na urządzeniach z Androidem.

Na dole macie zdjęcia wspomnianego interfejsu Iconic UX. Dajcie znać co myślicie o nowym wyglądzie, który może (ale nie musi) zostać wykorzystany w niedalekiej przyszłości na urządzeniach Samsunga.

 

źródło: engpat.kipris.or.kr przez SamMobile

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj