Kilka dni temu na wystawy sklepowe Samsung Brand Store’ów w całej Polsce, po raz pierwszy trafił najnowszy Samsung Galaxy Note 4. Tego urządzenia nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Czwarta generacja najpopularniejszego „phabletu” na rynku, naprawdę może się spodobać. To jednak nie jedyny flagowiec, który pojawił się w drugiej połowie tego roku. Jest jeszcze Xperia Z3 od Sony, która też robi bardzo dobre wrażenie. Zobaczcie jak oba telefony wyglądają obok siebie i co oferują.

Dzięki wprowadzeniu stylowej aluminiowej ramki w Galaxy Note 4, urządzenie nareszcie nie tylko posiada świetną specyfikację techniczną, ale i dobrze wygląda. Jeśli chodzi o „dopuszczalny” rozmiar smartfonów i granicę pomiędzy tym, co uznajemy za telefon, a tym co zalicza się jako tablet, to pierwszy Galaxy Note zrobił w tej kwestii prawdziwą rewolucję. Myślę, że to właśnie ogromna popularność tej serii sprawiła, że na rynku pojawiają się coraz większe urządzenia. Podczas gdy standardem rok temu były smartfony z ekranem o przekątnej wynoszącej między czterema, a pięcioma calami, dzisiaj flagowe urządzenia wielu producentów mają nawet 5,5 cali.

Muszę powiedzieć, że nowy Note zrobił na mnie ogromne wrażenie. Pomimo tego, iż w poprzednich latach urządzenia w tym rozmiarze traktowałem raczej jako ciekawostkę, tym razem było inaczej. Poczułem efekt procesu powolnego oswajania konsumentów do coraz to większych urządzeń, któremu sam podświadomie zostałem poddany. Podczas wizyty w Samung Brand Store w Poznaniu miałem ze sobą również testowy egzemplarz Sony Xperii Z3, która jest flagowym modelem japońskiego producenta. Jeszcze nigdy wcześniej żaden Note, nie miał tak wiele wspólnego z serią Z od Sony. W obu modelach głównym materiałem zastosowanym do budowy jest aluminium, każdy posiada świetną specyfikację techniczną oraz aparaty z ogromną ilością trybów, a różnice w ich rozmiarach są mierzone w milimetrach. Sporządziłem także materiał, w którym przedstawiłem Wam różnice w budowie oraz specyfikacji technicznej obu modeli i postarałem się zaprezentować najważniejsze funkcje. Zatem, miłego oglądania.