Kilka dni temu ruszyła przedsprzedaż Samsunga Galaxy Note 4 w naszym kraju. Zapisy prowadzone są przede wszystkim w salonach Brand Store, gdzie można zapłacić za sprzęt i odebrać go pod koniec przyszłego tygodnia. Decydując się na taki ruch mamy pewność, że zamówioną sztukę otrzymany w dniu sklepowej premiery. Dobrą wiadomością jest też to, że flagowiec powoli wkracza do innych sklepów niż te firmowe producenta.

Wiadomym jest, że Galaxy Note 4 pojawi się we wszystkich większych sklepach z elektroniką. Już niedługo dysponując kwotą prawie 3 tysięcy będziemy mogli zakupić najnowszego przedstawiciela serii Galaxy Note w sklepach stacjonarnych, ale też przez Internet. Odbiór sprzętu będzie możliwy dopiero w okolicach 24. października, bo właśnie na ten dzień Samsung zaplanował sklepową premierę Galaxy Note 4. Do tego czasu zostało jeszcze kilkanaście dni i jeśli ktoś już teraz chce zaklepać egzemplarz dla siebie, to jest coraz więcej okazji by to zrobić. Smartfon jest dostępny nie tylko w firmowych salonach Samsung, ale też innych partnerskich sklepach.

Z tego co na obecną  chwilę można zauważyć, Galaxy Note 4 pojawił się w ofercie takich sklepów jak Sferis, Matrix Media czy Redcoon, ale zapewne smartfon w ciągu kilku dni trafi też do innych sklepów. Co możemy zyskać korzystając z przedsprzedaży właśnie w takich sklepach? Okazuje się, że całkiem sporo, choć nie będzie to żaden gadżet w postaci zegarka, głośnika czy słuchawek. Oferta pre order jest w głównej mierze zależna od konkretnego sklepu, które przygotują dla swoich klientów niespodziankę w formie zestawu akcesoriów. Wśród nich prawdpodobnie znajdziemy etui (być może S View Cover lub LED Flip Wallet) i jeszcze inne dodatki, które jak na razie są owiane tajemnicą.

Samsung Galaxy Note 4 w Sferis
Samsung Galaxy Note 4 w Sferis / źródło: Sferis

 

Szkoda jednak, że Samsung nie zdecydował się na dołożenie bardziej wartościowego gadżetu do Galaxy Note 4. Z pewnością zwiekszyłoby to zainteresowanie najnowszym Note wśród potencjalnych nabywców. A tak pozostaje mały niesmak, patrząc na sytuację jaka miała miejsce podczas przedsprzedaży poprzednich nowości, gdzie nawet do smartfonu ze średniej półki jakim był Galaxy S5 mini mozna było otrzymać Gear Fit.

Aktualizacja 16.10.2014

Galaxy Note 4 trafił do oferty kolejnych sklepów – RTV Euro AGD i Media Expert. Cena oczywiście jest taka sama, czyli 2999 złotych, ale warto zauważyć, że są to egzemplarze z układem Exynos 5433, który dysponuje łącznie ośmioma rdzeniami (cztery rdzenie 1,9GHz i cztery rdzenie 1,3GHz). Tak też miało być, bo jak informował Rzecznik polskiego oddziału firmy Samsung, właśnie wariant z Exynosem miał trafić na tzw. open market.  Przy ofercie w Media Expert pojawiła się także informacja o 180-złotowym kodzie na zakup akcesoriów, który mają otrzymać wszyscy, którzy zakupią Note’a 4 w przedsprzedaży.

Samsung Galaxy Note 4 w Euro
Samsung Galaxy Note 4 w Euro / źródło: Euro

 

źródło: własne