Firma Samsung poinformowała, że jako pierwsza w branży osiągnęła dwa ważne etapy w rozwoju technologii sieci telekomunikacyjnych 5G. Samsung ustanowił rekord transmisji danych w środowisku stacjonarnym, który wyniósł 7,5 Gb/s, czyli 940 MB na sekundę. Samsung także jako pierwszy uzyskał nieprzerwane i stabilne połączenie z prędkością 1,2 Gb/s, czyli 150 MB na sekundę w środowisku mobilnym i co ciekawe została utrzymana w czasie jazdy z prędkością ponad 100 km/h.

Jak powiedział ChangYeong Kim, szef DMC R&D Center w Samsung Electronics, Samsung wykorzysta te osiągnięcia i będzie dalej pracował nad technologią 5G. Ponadto Koreańczycy mają zamiar dalej współpracować z innymi firmami z tej dziedziny.

Wykorzystamy te osiągnięcia i będziemy kontynuowali rozwijanie zaawansowanych technologii składających się na standard 5G. Oprócz korzystania z własnych globalnych możliwości w zakresie badań i rozwoju będziemy także nadal współpracowali z innymi liderami branży i ośrodkami badawczymi z całego świata. Urządzenia mobilne, przetwarzanie w chmurze, Internet rzeczy – we wszystkich tych dziedzinach standard telekomunikacji 5G i towarzyszące mu technologie będę się rozwijać.

ChangYeong Kim – szef DMC R&D Center w Samsung Electronics

Warto wspomnieć, że o sukcesie stacjonarnego testu standardu 5G jaki przeprowadzili Koreańczycy, świadczą nie tylko same liczby, ale również fakt, że był to pierwszy taki test wykonany na zewnątrz. Wcześniejsze udane testy 5G były przeprowadzane wewnątrz pomieszczeń i w laboratoriach. Na uwagę zasługuje również mobilny test 5G, który został przeprowadzony w samochodzie jadącym z dużą prędkością po profesjonalnym, odkrytym torze wyścigowym o długości prawie cztery i pół kilometra.

Test stacjonarny i mobilny w sieci 5G
Test stacjonarny i mobilny w sieci 5G / fot. Samsung

 

W dalszej części komunikatu prasowego czytamy, że test stacjonarny i mobilny został wykonany w sieci 5G, która wykorzystywała częstotliwość 28 GHz. Do tej pory w branży nie używano tak wysokich częstotliwości, jak 28 GHz, gdyż mimo ich przydatności w zestawianiu szybkich połączeń, oparta na nich łączność miała krótki zasięg. Samsungowi udało się pokonać te przeszkody dzięki opracowanej przez siebie technologii Hybrid Adaptive Array, w której pasma częstotliwości fal milimetrowej długości umożliwiają wykorzystanie wyższych częstotliwości na większych odległościach. Można zatem oczekiwać, że sieci 5G zaoferują dziesiątki, a może nawet setki razy szybszą transmisję niż sieci 4G LTE, mimo że standard 5G nie został jeszcze oficjalnie przyjęty.

Cieszy fakt, że Samsung testuje szybkości transmisji w sieci 5G. Technologia ta zapowiada się bardzo obiecująco i może rozwiązać większość obecnych problemów jakie występują na przykład w sieci 4G. Ja osobiście nie mogę się doczekać, aż będę mógł korzystać z szybkiej transmisji danych a Wy?

źródło: Samsung

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj