Here to bezpłatna nawigacja stworzona przez firmę Nokia z myślą o urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone. Aplikacja ta szybko zyskała wielu zwolenników i miłośników ze względu na duże możliwości i jednocześnie prostotę obsługi. Od teraz z map Here mogą korzystać niemal wszyscy posiadacze urządzeń z Androidem.

Niedawno pisaliśmy o udostępnieniu map Here dla urządzeń z serii Galaxy, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród internautów. Tym samym zaczęliśmy zadawać sobie pytanie – Kiedy nawigacja będzie dostępna dla pozostałych urządzeń z Androidem? Otóż odpowiedź pojawiła się bardzo szybko – nawigację Here możemy pobrać już dziś, o czym poinformowała nas firma Nokia na swoim oficjalnym blogu.

Wymagania sprzętowe samej aplikacji, a zarazem nawigacji nie są duże. Wystarczy Android 4.1 (lub wyższy), a fińska firma sugeruje również minimum 1 GB pamięci RAM oraz ekran o przekątnej 4-6 cala. Dobrą wiadomością jest to, że aplikacja nie jest w żaden sposób ograniczona, więc możemy korzystać ze wszystkich funkcji jakie oferuje Nokia, w tym nawigacji głosowej oraz rozbudowanych możliwości w trybie offline (po wcześniejszym pobraniu map na nasze urządzenie).

Jedyną niedogodnością jest to, że aplikacja nie jest (jeszcze) dostępna w Google Play i trzeba ją pobrać ze strony producenta, a potem zainstalować na swoim urządzeniu. Musimy jednak pamiętać, że jest to wersja testowa, dlatego też dostajemy plik w formacie APK do samodzielnej instalacji. Miejmy nadzieje, że po zakończeniu testów Nokia zdecyduje się umieścić nawigację Here w sklepie Play.

Pobierz mapy Nokia Here

Naszym zdaniem aplikacja jest godna uwagi, ponieważ nie mamy zbyt wielu tak dobrych, bezpłatnych nawigacji.

źródło: Nokia przez PhoneArena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj