Po premierze nowej wersji systemu Android, zapewne każdy oczekuje chwili, aż Lollipop trafi na jego urządzenie. Jak wiadomo, w pierwszej kolejności będą to urządzenia z serii Nexus i smartfony Moto, ale już w kolejce mogą ustawić się wszystkie smartfony Sony Xperia Z czy One od HTC. Zapewne w najbliższych tygodniach aktualizację do najnowszej odsłony systemu od Google otrzymają też wybrane smartfony Galaxy od Samsunga. Wprawdzie dzisiaj pojawiła się aktualizacja dla Galaxy S5, ale to jeszcze nie Lollipop.

Posiadacze Samsunga Galaxy S5 czuli dzisiaj rano delikatne podniecenie, gdy na belce z powiadomieniami pojawiła się informacja o dostępnej aktualizacji. Zapewne niektórzy pomyśleli, że to nieoczekiwanie Lollipop zawitał na ich urządzenia. Rzeczywistość była jednak inna, a sytuacja szybko się wyjaśniła, jak tylko spojrzeliśmy na rozmiar plików jakie przyszło nam pobrać. Aktualizacja waży dokładnie 95,58 MB, a w szczegółach możemy wyczytać, że standardowo nowa paczka wprowadza poprawę stabilności. Co to oznacza?

Jeśli aktualizacja nie wprowadza kluczowych zmian, to zazwyczaj nie są one wyszczególnione w szczegółach aktualizacji. Tak też jest tym razem i zmiany nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Nie mniej, po kilku chwilach korzystania z urządzenia, użytkownicy zgłaszają, że poprawie uległ skaner linii papilarnych, który lepiej rozpoznaje palec, ale mówi się też o szybszym otwieraniu galerii i lepszym działaniu trybu HDR. To tyle, ile na obecną chwilę wiadomo. Jeżeli trafiliście na inne zmiany (także te na minus) koniecznie dajcie znać w komentarzach.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj