Wygląda na to, że inżynierowie południowokoreańskiego giganta technologicznego pracują pełną parą. W sumie to nic nadzwyczajnego, skoro jest się jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Samsung nie przestaje nas zadziwiać i stworzył pierwszą na świecie elastyczną baterię.

Firma Samsung zaprezentowała pierwszą na świecie w pełni elastyczną baterię. Bateria jest tak zaprojektowana, aby działać prawidłowo nawet po owinięciu wokół wybranego przedmiotu o walcowatym kształcie lub wokół nadgarstka, co jest bardziej prawdopodobne w przyszłości. Urządzenie zostało stworzone z myślą o technologiach ubieralnych.

Cienka, zwijana i giętka bateria została zaprezentowana w Korei Południowej w trakcie konwencji InterBattery 2014. Dzięki zwiększonej elastyczności można ją wyginać, również w kształt litery U, a także owijać wokół przedmiotów, ale głównie stworzoną ją z myślą o nadgarstku. Jak twierdzi Samsung, pozwoli to, aby przyszłe ich produkty z dziedziny technologii ubieralnych były wygodniejsze i bardziej praktyczne, a ich projekty odważniejsze i przełamujące ustalone normy.

Co ważne, Samsung zakończył już etap projektowania baterii. Technologia przejdzie teraz szereg testów bezpieczeństwa i niezawodności. Warto dodać, że technologia ta jest kontynuacją projektu zakrzywionej baterii o pojemności 210 mAh, wykorzystanej w zegarku Samsung Gear Fit.

Ponadto w trakcie konwencji Koreańczycy zaprezentowali także małą baterię zaprojektowaną z myślą o technologiach ubieralnych. Bateria ma 3,6 mm szerokości i 20 mm długości, a jej pojemność wynosi 10 mAh.

Fajnie, że Samsung pracuje nad tego typu bateriami. Całkiem możliwe, że ta technologia się przyjmie i każda pusta przestrzeń w naszym smartfonie zostanie wypełniona przez tego typu baterię. Osobiście czekam i pewnie Wy też, na jakąś rewolucję w kwestii wydajności baterii, która będzie wytrzymywała minimum 3 dni bez konieczności ładowania. Jak myślicie, czy tego typu elastyczne baterie się przyjmą, czy jest to tylko kolejna ciekawostka?

źródło: Samsung