Samsung posiada w swojej ofercie już dosyć sporo tabletów. Wyprodukował tablety z najniższej półki cenowej – tutaj tablety które mają w nazwie słowo Lite, średniej – np. Tab 4 oraz z tej najwyższej, czyli Taby S. Ostatnio mogliście przeczytać o 7-calowym tablecie Galaxy Tab 4 NOOK, który został zaprezentowany dokładnie dwa miesiące temu. Dziś został zaprezentowany jego większy brat.

Firma Samsung i B&N właśnie ogłosiły kolejny tablet – Samsung Galaxy Tab 4 NOOK 10.1. Tablet wyceniony został na 300 dolarów, co po przeliczeniu na nasze daje około 999 zł. Urządzenie posiada te same cechy i przywileje co jego mniejszy brat, który kosztuje obecnie około 565 zł.

Tablet Samsung Galaxy Tab 4 NOOK 10.1 jest wzorowany na Galaxy Tab 4. Posiada 10.1-calowy wyświetlacz w tej samej rozdzielczości co jego mniejsza wersja, czyli 1280 x 800, co przełożyło się na zagęszczenie pikseli na poziomie 149 ppi. Dziwi mnie fakt, że przy powiększeniu ekranu nie została powiększona także rozdzielczość. Nie jestem w stanie zrozumiem firm, które tak działają. Jeśli chcą przyciągnąć do siebie klientów to na pewno nie takim rozwiązaniem. Przypominam tylko, że jest to tablet stworzony z myślą o czytaniu, więc ekran powinien tutaj odgrywać kluczową rolę. Nie zrozumcie mnie źle. Nie mówię, że rozdzielczość HD jest zła. Ba, uważam, że powinna ona być już standardem w dzisiejszych czasach. Ale tutaj mamy do czynienia z urządzeniem do czytania.

Samsung Galaxy Tab 4 NOOK 10.1
Samsung Galaxy Tab 4 NOOK 10.1 / fot. B&N

 

Galaxy Tab 4 NOOK 10.1 zasilany jest przez czterordzeniowy procesor Snapdragon, pracuje w oparciu o Androida 4.4 KitKat, posiada specjalną aplikację do czytania oraz do sklepu z książkami, filmami i programami telewizyjnymi. Warto tutaj dodać, że tablet ma także dostęp do Sklepu Google Play, a więc i do pokaźnej bazy aplikacji, filmów, muzyki, książek. Do przechowywania tych wszystkich treści wystarczyć ma 16 GB pamięci wbudowanej, a jeśli to okazałoby się za mało to jest możliwość rozszerzenia pamięci za pomocą kart microSD do 64 GB. Reszta specyfikacji tabletu Samsung Galaxy Tab 4 NOOK 10.1 obejmuje 3 Mpix aparat główny, 1,3 Mpix aparat przedni, GPS z GLONASS.

Tablet dostępny jest już w sklepie Barnes & Noble, w sklepie online w B&N oraz na stronie nook.com.

źródło: Barnes&Noble przez GSMArena

 

1 KOMENTARZ

  1. „Galaxy Tab 4 NOOK 10.1 zasilany jest przez czterordzeniowy procesor Snapdragon” a nie przypadkiem napędzany? Zasilanie kojarzy się raczej z baterią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj