Użytkownicy Samsunga Galaxy Note II gdzieś tam daleko wypatrują aktualizacji do Androida 4.4.4 KitKat, która z pewnością wniosłaby spory powiew świeżości do już dwuletniego urządzenia. Aktualizacja oddala się jednak od Polski, bo jeszcze nie ma konkretnej informacji kiedy i czy w ogóle drugi Note otrzyma KitKata, mimo tego, że w innych regionach świata nowa wersja jest już dostępna od kilku miesięcy. Na całe szczęście są niezależni deweloperzy, którzy zrobili kawał świetnej roboty. Przenieśli niemal wszystkie funkcje z najnowszego Note’a do jego kumpla z 2012 roku.

Poznajcie Ditto Note 4, znany też jako DN4! Jest to oprogramowanie stworzone przez użytkowników forum XDA Developers i całkowicie odmienia oblicze Samsunga Galaxy Note II. Ciężko powiedzieć czy druga generacja tabletofonu z rysikiem kiedykolwiek otrzyma aktualizację do KitKata, a już na pewno do najnowszej odłony 5.0 Lollipop. Jak już wiadomo, Samsung w ograniczony sposób zapewnia wsparcie dla swoich urządzeń, a ten czas w przypadków smartfonów zazwyczaj nie przekracza dwóch lat. Wątpliwe jest więc zatem to, że na Galaxy Note II będziemy mogli oficjalną metodą korzystać z takich nowości jak Intelignetny wybór czy Notatka z akcji. Nie wszystko jednak stracone, a to wszystko właśnie za sprawą najnowszego ROM’u DN4.

ROM dla Galaxy Note II bazuje na Androidzie 4.4.4 KitKat, który pochodzi z koreańskiego wariantu Galaxy S III, ale najważniejsze jest to, że posiada w sobie wszystkie najważniejsze i najnowsze rozwiązania, które znamy z Galaxy Note 4. Oprócz typowych zmian w wyglądzie interfejsu, w systemie znajdziemy większość nowych wersji aplikacji jak odtwarzacz muzyki i filmów, przeglądarka internetowa, galeria z S Studio, kontakty, kalkulator, S kalendarz, klient e-mail czy alarm i Voice. Pojawiła się też nowa klawiatura, przezroczysty widget pogody, nowy dialer z powiadomieniami pop-up i możliwością zmiany rozmiaru okna połączenia, odświeżona aplikacja do wiadomości czy nowy Story Album i Menedżer zadań. To co jednak najważniejsze pozwoliłem zostawić sobie na koniec. W oporgramowaniu umieszczono nowe Polecenie wskazywane z opcjami takimi jak Inteligenty wybór czy Przycinanie obrazu, ale też odświeżony tryb Wiele okien, który pozwala na uruchomienie dwóch takich samych aplikacji w jednym czasie czy możliwość zmniejszenia aktualnego okna poprzez przeciągnięcie go z rogu ekranu. Największym smaczkiem jest jednak Ultra Power Saving Mode, czyli świetny tryb, który sprawia, że Galaxy Note II będzie w stanie nawet tydzień wytrzymać na baterii. Czego chcieć więcej, prawda?

https://www.youtube.com/watch?v=V3RPWVuDWUA

Oprogramowanie można wrzucić na swój egzemplarz Galaxy Note II w kilku krokach, ale trzeba pamiętać, że nie jest to oprogramowanie oficjalne, po wgraniu tracimy gwarancję i przede wszystkim oprogramowanie może zawierać błędy i niedziałające funkcje jak problem z Bluetooth czy najnowszym efektem odblokowania ekranu.

Instrukcja instalacji Ditto Note 4:

  1. Pobierz oprogramowanie Ditto Note 4 (1,02 GB)
  2. Upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję TWRP lub CWM na swoim smartfonie. Zalecany jest TWRP, a instrukcję instalacji znajdziecie w jednym z naszych Galaktycznych Poradników.
  3. Zrób kopię zapasową wszystkich danych ze swojego smartfonu i folderu EFS! Backup folderu EFS można wykonać za pomocą programu kTool, który znajduje się w Google Play.
  4. Uruchom tryb TWRP/CWM recovery wybierając przyciski: Home + Power + Głośniej.
  5. Wykonaj Wipe Data/Factory Reset, a następnie wipe system (w ustawieniach zaawansowanych trybu Recovery) lub wybierz „Clean to install a new rom” jeśli takowa opcja się znajduje.
  6. Wybierz instalację oprogramownia z pliku zip.
  7. Rozpocznij instalację i poczekaj aż proces instalacji się zakończy. Telefon uruchomi się ponownie. Cały proces może trwać około 10 minut.

[notification type=”warning” title=”UWAGA!”]Wszystkie działania użytkownik wykonuje na własną odpowiedzialność i ani autor ROM’u, producent oprogramowania czy nasza strona nie nie odpowiada za jakiekolwiek szkody. [/notification]

Więcej informacji o DN4 ROM można znaleźć w źródle poniżej. Czy już ktoś instalował to oprogramowanie? Dajcie koniecznie znać!

źródło: XDA przez PhoneArena