Lubicie duże tablety? U mnie bywa z tym różnie i zależy od tego, do czego takie urządzenie będzie wykorzystywane. Jak dobrze pamiętacie, Samsung ma już w swojej ofercie 12,2-calowego Galaxy Tab PRO i Galaxy Note PRO, który dodatkowo posiada rysik S-Pen. Jak się okazuje, podobno południowokoreański producent pracuje nad czymś większym.

Tendencję wzrostu przekątnej ekranu od kilku lat widzimy w przypadku smartfonów. Kiedyś szczytem marzeń był smartfon z około 4-calowym wyświetlaczem, a teraz każdy flagowiec, niezależnie czy z systemem Android, iOS czy Windows Phone ma ekran 5 cali albo i większy. Jeśli weźmiemy pod uwagę tablety to tego wzrostu aż tak bardzo nie widać. Nadal popularne są siedmio-, ośmio- czy dziesięciocalowce, choć trafić też można na większe konstrukcje jak wspomniany wyżej Galaxy Note PRO.

Najnowsze informacje, które pochodzącą z jednego z południowokoreańskich źródeł wskazują, że Samsung może prowadzić prace nad tabletem z 13-calowym ekranem. Póki co nie znamy żadnych szczegółowych danych, ale mówi się, że producent może zastosować ekran LCD zamiast Super AMOLED, a tablet ma powalczyć o wpływy na rynku między innymi z tabletem Surface Pro 3 od Microsoftu. Może to zatem sugerować, że przyszły tablet Samsunga będzie miał mocną specyfikację i być może rysik S-Pen, a co za tym idzie, będzie należał do rodziny Galaxy Note. Może szykuje się nam następca Galaxy Note PRO?

Zagraniczne źródła wskazują, że tablet pojawi się jeszcze w tym roku, ale konkretna data nie jest znana. Co sądzicie o tak dużym tablecie? Według mnie, jeśli tablet nie będzie czymś w rodzaju urządzenia 2w1 to nie będzie miał dużej szansy na zawojowanie rynku. Taki tablet z pewnością będzie miał specyficzną i ograniczoną grupę odbiorców, którzy będą używać tabletu bardziej jako urządzenia stacjonarnego, bo zakładam że waga takiego sprzętu zbliży się do ok 900-1000 gramów (Galaxy Note PRO waży około 750 g).

źródło: asiae.co.kr przez GforGames