Niewątpliwie jednym z najbardziej intrygujących producentów smartfonów z systemem Android w tym roku została firma OnePlus, która swój pierwszy smartfon OnePlus One ogłosiła w kwietniu tego roku. Sprzedaż odbywała się na zasadzie zaproszeń tak, aby firma nie musiała produkować zbyt wielu egzemplarzy i nie narażać się tym samym na zbyt duże straty. Jeden ze współzałożycieli powiedział, że OnePlus sprzedał już 500 tysięcy sztuk smartfonów One i liczy na więcej.

Mimo problemów z przedsprzedażą, firma OnePlus zdołała sprzedać 500 tysięcy swoich smartfonów OnePlus One. Liczba ta została ujawniona przez współzałożyciela Carla Peia, który powiedział również, że oczekuje sprzedaży miliona sztuk One’ów do końca tego roku, dodając, że będzie to trudne, ale jest dobrej myśli. Zaznaczył, że firma OnePlus nie zarabia dużych pieniędzy sprzedając swój pierwszy smartfon sygnowany własnym logiem. Z tak słabej marży ze sprzedaży smartfonów One firma OnePlus nie ma wielkich szans na utrzymanie się na rynku. Jak twierdzi współzałożyciel, firma liczy także na większą sprzedaż akcesoriów, które będą w stanie przynieść na początek sporo gotówki.

OnePlus One posiada 5,5-calowy wyświetlacz w technologii IPS i rozdzielczości FullHD 1080 x 1920 pikseli. W środku znajdziemy czterordzeniowy procesor Snapdragon 801 taktowany zegarem do 2,5 GHz oraz 3 GB pamięci RAM. Reszta specyfikacji obejmuje 16 GB pamięci wbudowanej, tylny aparat o rozdzielczości 13 Mpix i przedni 5 Mpix oraz baterię o pojemności 3100 mAh. Urządzenie pracuje w oparciu o Androida 4.4 KitKat.

Jak myślicie, czy firma OnePlus da radę sprzedać 1 mln smartfonów One do końca roku?

źródło: Forbes przez GSMArena