W poprzedniej odsłonie Galaktycznego Poradnika Plus zaprezentowaliśmy Wam sposób na modyfikację aplikacji, bez wykorzystania uprawnień roota, aby działały w trybach Wiele okien i Okno rysika. Dzisiaj natomiast zajmiemy się modyfikacją samego systemu operacyjnego Android, aby umożliwić uruchomianie wybranych aplikacji we wcześniej wymienionych trybach. Oczywiście tym razem root będzie wymagany. 

Jak pewnie już zauważyliście, w ostatnich dwóch Galaktycznych Poradnikach Plus mieliśmy do czynienia z aplikacjami dewelopera Aeon Time, które są zarazem bardzo proste w użytkowaniu i niezawodne. Dzisiaj znowu z nich skorzystamy, będą to dwie aplikacje o bardzo podobnym do siebie interfejsie i sposobie działania, a są nimi MultiWindow Apps Manager i PEN Window Manager. Obie aplikacje są w pełni darmowe i chyba nie trzeba być orłem z angielskiego, żeby domyśleć się, że ta pierwsza służy do zarządzania aplikacjami trybu Wielu okien, natomiast druga do zarządzania aplikacjami trybu Okno rysika. Tak więc, zacznijmy od pobrania aplikacji, według Waszych potrzeb.

Pobierz MultiWindow Apps Manager

Pobierz PEN Window Manager

Teraz należy uruchomić żądaną aplikację, zezwolić na dostęp do uprawnień roota  i wybrać z listy aplikacje, które mają być dostępne w wybranym trybie. Następnie zapisujemy zmiany i ponownie uruchamiamy urządzenie. Poniżej możecie zobaczyć, krótki przegląd interfejsu tych dwóch aplikacji:

MultiWindow Apps Manager

 

MultiWindow Apps Manager

 

 

 1. Lista aplikacji dostępnych w trybie Wielu okien.
 2. Lista aplikacji, które można dodać do trybu Wiele okien. Po wybraniu aplikacji pojawia się ona na liście (1).
 3. Sortowanie aplikacji na liście (1) alfabetycznie.
 4. Zapisywanie zmian.
 5. Szybkie ponowne uruchomienie urządzenia.
 6. Informacje o aplikacji.

PEN Window Manager

PEN Window Manager

 1. Lista aplikacji dostępnych w trybie Okno rysika.
 2. Lista aplikacji, które można dodać do trybu Okna rysika. Po wybraniu aplikacji pojawia się ona na liście (1).
 3. Sortowanie aplikacji na liście (1) alfabetycznie.
 4. Skrót do aplikacji PEN Window Launcher umożliwiający szybki dostęp do aplikacji trybu Okno rysika bezpośrednio z panelu powiadomień (opcja dodatkowo płatna 5.02 zł)
 5. Zapisywanie zmian.
 6. Szybkie ponowne uruchomienie urządzenia.
 7. Informacje o aplikacji.

[notification type=”information” title=”Uwaga”]Nie należy dodawać zbyt wielu aplikacji do trybów Wielu okien i Okna rysika, gdyż mogą wystąpić problemy ze stabilnością i płynnością tych dwóch trybów. Dlatego też, dodawajcie tylko te aplikacje, które naprawdę potrzebujecie.[/notification]

 Tak i to dotarliśmy do końca dziewiątego, treściwego Galaktycznego Poradnika Plus. Mam nadzieje, że powyższe informacje okazały się przydatne. Jeśli macie jakieś pytania to piszcie w komentarzach poniżej.

Podziękowania dla @zbiecik za pomoc

Poprzednio z cyklu Galaktyczny Poradnik Plus:

#1: Latarka przy wyłączonym ekranie
#2: FAQ – wgrywanie oprogramowania
#3: Zmiana rozmiaru partycji systemowych w Galaxy S III
#4: SwipeBack, CrappaLinks i Tinted Status Bar – świetne moduły Xposed
#5: Instalujemy Flash Player na Androidzie
#6: TowelRoot czyli root bez naruszenia flagi KNOX na Androidzie 4.4 Kitkat!
#7: Okno rysika dla wszystkich aplikacji bez modyfikacji
#8: Dodatkowe aplikacje w trybie Wiele okien i Okno rysika (bez root!)

3 KOMENTARZE

 1. To takie denerwujące, że niektóre aplikacje nie działają w Multiwindow, a mogłyby. Przykładowo ipla, Google+, player tvnu… No przecież po to istnieje ten multiwindow.. 🙁 Czekam, aż dodają taką opcję, bo na razie root na Samsungach to dla mnie czarna magia, tym bardziej na 4.4 Kitkat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj