Nie ma wątpliwości, że pojawia się coraz więcej Lumii. Nie tak dawno poznaliśmy smartfony Lumia 730, Lumia 735 i Lumia 830, które działają pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1. Wczoraj pojawiła się zapowiedź nowej Lumii, a dzisiaj wyciekły zdjęcia modelu 535. Czy to właśnie Lumia 535 będzie miała swoją premierą już na początku przyszłego tygodnia?

Na 11. listopada, czyli w najbliższy wtorek mamy poznać nowy smartfon z rodziny Lumia. Choć o tym wydarzeniu na oficjalnym blogu napisała firma Nokia, to jest pewne, że będzie to pierwszy smartfon sygnowanym logo giganta z Mountain View. Zresztą na to wskazują najnowsze zdjęcia, które pojawiły się w sieci i kóre prezentują model Lumia 535 w całej okazałości.

Smartfony Lumia 5xx od zawsze należały do średniej półki i nie wyróżniały się raczej niczym szczególnym. Mimo wszystko zyskały sporą popularność, a to dlatego, że były dostępne w ofertach operatorów już za złotówkę na start przy niezbyt wygórowanych cenach abonamentu. Zaskoczeniem jest to, że Lumia 535 ma mieć spory, bo 5-calowy ekran qHD, co w tej serii się nie zdarzało. Całą pracą ma zarządzać czterordzeniowy procesor Snapdragon 200 o taktowaniu 1,2 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Dodatkowo znajdziemy 8 GB miejsca na dane, 5-megapikselowy aparat i baterię o pojemności 1900 mAh.

Specyfikacja nie zachwyca, ale nie o to w tym chodzi. Smartfon ma być dla każdego (tak przynajmniej był zapowiedziany), więc możemy spodziewać się niskiej ceny i obudowy w kilku różnych kolorach. Wszystkiego dowiemy się już za kilka dni, choć nie wydaje mi się, że Microsoft postawi na premierę tylko jednego modelu.

źródło: Baidu przez GSMArena