Producenci sprzętu elektronicznego coraz to bardziej nas zadziwiają. Smartfony z wygiętym ekranem czy obracanym aparatem, tablety z wymienną baterią czy zegarki, przez które możemy komunikować się ze światem. A teraz? Teraz mamy LG Aka – smartfon, który bardzo ciężko jest mi określić, choć na pewno nie można odmówić mu oryginalności. Najnowszy smartfon koreańskiego producenta ma… oczy, które cały czas się na nas patrzą i informują o stanie telefonu.

„No Fun No Phone” – pod takim hasłem LG prezentuje swoją nową serię smartfonów. Poznajcie Eggy, Wooky, Yoyo i Soul. Rzeczywiście, jest w tym sporo zabawy, bo pomysł nietypowy, ale kilka wersji sprawia, że niektóre mogą przerazić, szczególnie gdy spojrzymy głęboko w oczy żółtego smartfonu o nazwie Eggy. Ok, ale o co w tym wszystkich chodzi? LG Aka to nowa rodzina smartfonów, która w chwili obecnej składa się z czterech modeli. Smartfony różnią się między sobą nie tylko kolorem obudowy, ale mają różne imiona i coś w rodzaju osobowości. Gdy urządzenie jest wsunięte w specjalną klapkę, na górnej części ekranu wyświetlają się oczy, których wygląd jest uzależniony od wersji smartfonu. Można powiedzieć, że oczy to zupełnie inne podejście do belki powiadomień, bo reagują na to, co dzieje się w naszym telefonie. Trochę się denerwują, gdy trzęsiemy telefonem, spoglądają w dół, jeśli musimy wysunąć telefon z etui, są smutne, gdy bateria jest na wyczerpaniu i zmieniają się jak tylko podłączymy urządzenie do ładowarki. Pomysłowe, prawda?

lg-aka-animacja

Od strony technicznej smartfony Aka są zbliżone do serii G, więc nie muszą się niczego wstydzić. Wszystko wyświetlane jest na 5-calowym ekranie w rozdzielczości HD, a sercem jest czterordzeniowy procesor 1,2 GHz, wspomagany przez 1,5 GB pamięci RAM. Użytkownik na swoje dane ma 16 GB przestrzeni wewnętrznej, którą powiększy za pomocą karty microSD, a zdjęcia wykona za pomocą 8-megapikselowego aparatu z tyłu i 2-megapikselowego nad ekranem. Na dodatek zastosowano tutaj nowość z LG G3, którym jest czujnik do laserowego pomiaru ostrości. Ze smartfonów G zaczerpnięto także układ przycisków, co oznacza, że na tylnej obudowie znajdziemy włącznik i przyciski głośności. LG Aka wspierają LTE, a pod obudową umieszczono całkiem pojemną baterię, która ma 2610 mAh. Smartfon mimo sporych rozmiarów waży 135,5 g, ale jego waga rośnie do 157 gramów, jeśli wsadzimy go do klapki.

LG Aka
LG Aka / fot. LG

 

Wszystko pięknie, ale mam złą wiadomość dla zainteresowanych zakupem. Póki co, LG Aka jest dostępny w Korei Południowej, a jego cena została ustalona na poziomie 450 dolarów. Nie ma jeszcze żadnych informacji, czy smartfony rozprzestrzenią się poza lokalne granice. Mam jednak skrytą nadzieję, że tak, bo jestem bardzo ciekawy jak rozwiązanie z oczami sprawdza się w praktyce.

źródło: LG przez GSMArena

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj