Po ostatecznym rebrandingu urządzeń z serii Lumia możemy spodziewać się nowych, ciekawych modeli sygnowanych od teraz logo Microsoftu. Wcześniej Kamil informował Was o następcy modelu Lumia 530 – Lumii 535, a w sieci już pojawiają się informacje o możliwej specyfikacji kolejnego urządzenia. Czy Lumia 940 Was zainteresuje? Przekonajmy się.

Według portalu PhoneArena, Lumia 940 zostanie wyposażona w 5-calowy ekran o rozdzielczości FullHD, który ma być pokryty szkłem Gorilla Glass 4. Fakt, że Microsoft woli trzymać się standardowej (jak na obecne standardy) rozdzielczości zamiast pakować do swojego nowego flagowca wyświetlacz 4K jest bardzo rozsądny. Sercem urządzenia będzie czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 805 o taktowaniu 2,7 GHz wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Z informacji podanych przez portal wynika także, że Lumia 940 będzie mogła pochwalić się nową generacją kamery PureView. Główny aparat ma mieć rozdzielczość 24 Mpix i pozwoli na nagrywanie wideo w jakości 4K przy 60 kl/s, zaś przednia kamera o rozdzielczości 5 Mpix ma umożliwić nagrywanie wideo w FullHD.

Specyfikacja smartfonu Lumia 940
Specyfikacja Lumii 940 / fot. PhoneArena

 

Lumia 940 ma wyróżniać się również stosunkowo kompaktowymi gabarytami. Wymiary smartfona przedstawiają się następująco: 37 x 71 x 8,9 mm przy 149 gramach wagi. Na pokładzie urządzenia znajdować ma się najnowsza odsłona systemu mobilnego od Microsoftu, czyli Windows Phone 10. Ta ostatnia informacja daje nam jasno do zrozumienia, że na premierę tej Lumii będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Pamiętajcie, że przedstawione powyżej informacje to głównie spekulacje, które niekoniecznie muszą się sprawdzić. Myślicie, że taka specyfikacja będzie odpowiednia dla nowego flagowca od Microsoftu?

źródło: Phone Arena