Wielu osobom marka BlackBerry w dalszym ciągu kojarzy się przede wszystkim z urządzeniami w rękach biznesmenów. Co prawda firma RIM nie odnosi już takich sukcesów, jak jeszcze kilka lat temu, ale jej urządzenia wciąż mają swoich zwolenników. W ostatnim czasie producentowi nie wiedzie się najlepiej, co ma swoje odzwierciedlenie w kiepskich wynikach finansowych. Lekiem na takie problemy mają być nowe modele – BlackBerry Classic oraz Passport.

O ile to drugie urządzenie jest już dostępne w sprzedaży, na BlackBerry Classic trzeba było poczekać nieco dłużej. Dziś w oficjalnym sklepie producenta pojawiła się możliwość jego zamówienia. Model ten jest dostępny w preorderze, a jego cena została ustalona na $449.

Nazwa urządzenia nie jest przypadkowa. Design BlackBerry Classic zawiera w sobie wszystkie charakterystyczne cechy, z jakimi kojarzą nam się telefony tego producenta. Jest to przede wszystkim tradycyjna, fizyczna klawiatura QWERTY umieszczona pod kwadratowym, 3,46-calowym ekranem. Co ciekawe, konkretna data realizacji zamówień złożonych w przedsprzedaży nie została podana. Informacja taka pojawi się dopiero 17 grudnia podczas specjalnego eventu, na którym firma oficjalnie poinformuje o rozpoczęciu sprzedaży urządzenia.

Przedsprzedaż BlackBerry Classic
Przedsprzedaż BlackBerry Classic / fot. Shop BlackBerry

Jeśli chodzi o bardziej szczegółową specyfikację, sercem BlackBerry Classic jest dwurdzeniowy procesor Qualcomm MSM8960 o taktowaniu 1,5 GHz wspierany przez 2 GB RAM. Urządzenie posiada 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej powiększenia o kolejne 128 GB za pomocą karty pamięci. Główny aparat to matryca o rozdzielczości 8 Mpix z możliwością nagrywania w jakości Full HD, natomiast z przodu umieszczony został 2 Mpix aparat.  Telefon zasila bateria o pojemności 2515 mAh.

Mamy tutaj jakichś miłośników marki BlackBerry? Czy jesteście zainteresowani tego typu urządzeniami? Dajcie znać, co myślicie o klasycznych telefonach.

źródło: GSMArena