W ostatnim czasie sporo pojawia się informacji odnośnie aktualizacji urządzeń do Lollipopa. Co ciekawe, mowa nie tylko o urządzeniach z serii Nexus, czy smartfonach od Motoroli, ale także o urządzeniach innych producentów. Jak już mogliście przeczytać na naszej stronie, aktualizację do najnowszego systemu od Googla dostanie między innymi Galaxy S5 (duża szansa, że pod koniec tego roku), S4 (na początku przyszłego roku) i z pewnością Galaxy Note 4, choć w tym przypadku praktycznie nic się nie mówi, ale możemy być pewni, że także dostanie Androida 5.0. Oprócz Samsunga, wiemy, że inni producenci także zaktualizują swoje topowe urządzenia. Wśród nich jest HTC i jej urządzenia z serii One Google Play Edition, które już wkrótce dostaną najnowszego robocika.

Producenci smartfonów z pewnością pracują na pełnych obrotach, aby zoptymalizować i połączyć swoje nakładki z Androidem Lollipop. Można się pokusić nawet o stwierdzenie, że obserwujemy swego rodzaju wyścig szczurów w wykonaniu firm, które zajmują się między innymi produkcją smartfonów i tabletów. Wiadomo, kto pierwszy zaktualizuje swoje smartfony i tablety, ten w oczach ludzi zajmujących się tą tematyką, będzie postrzegany lepiej i będzie się o nim więcej pisało.

W tym wyścigu oczywiście bierze udział też firma HTC. Jeden z pracowników tej marki w serwisie społecznościowym Twitter, odpowiedział, że HTC planuje wprowadzić aktualizację do Androida 5.0 Lollipop dla urządzeń Google Play Edition w przyszłym tygodniu. Niestety z tej odpowiedzi nie dowiedzieliśmy się, czy aktualizację dostanie One M7 GPE, czy One M8 GPE. Zaznaczam, że jest to cel jaki HTC sobie postawiło. Jak wyjdzie, to zobaczymy to już za kilka dni. Jeśli HTC spełni ten cel, to będzie to już ich trzecie urządzenie, które otrzyma aktualizację do najnowszego Androida.

Jak widzimy, producenci niewątpliwie zrobili duży postęp odnośnie czasu aktualizacji dla swoich urządzeń. Na pewno cieszy to użytkowników. Mamy nadzieję, że ten trend nie jest tylko jednorazowy, a zostanie już tak na zawsze.

źródło: Twitter przez GSMArena

8 KOMENTARZE

  1. A wiecie coś na temat aktualizacji Lollipop dla Note 2 rożne informacje się pojawiają ale często powtarzana jest że dostanie .. ktoś coś konkretniej wie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj