Kojarzycie firmę Ferguson? Niektórym z Was pewnie od razu przyszedł na myśl Sir Alex Ferguson, czyli były menedżer angielskiego klubu Manchaster United czy ciągnik rolniczy w charakterystycznym, czerwonym kolorze. Tak na poważnie, Ferguson to firma z siedzibą w Poznaniu, która zajmuje się produkcją sprzętu elektronicznego. Do tej pory kojarzyłem ją tylko z dekoderami DVB-T, ale od teraz się to zmieni. To wszystko za sprawą nowego produktu jakim jest tablet. 

Ferguson ma w swojej ofercie kilka tabletów, które zostały wyposażone w tuner cyfrowej telewizji naziemniej. Nikogo to nie powinno dziwić, bo producent postanowił przenieść to na czym zna się najbardziej do mobilnego urządzenia przez co użytkownik miał dostęp do kanałów telewizyjncych wszędzie tam, gdzie był zasięg. Tym razem poznańska firma debiutuje na rynku z tabletem, ale opartym o system Windows. Ferguson S8 to pierwszy tablet firmy, w którym znajdziemy system Windows 8.1 i roczną licencję na pkiaet biurowy Office 365. To jednak nie wszystko co tablet ma do zaoferowania.

Jak wskazuje na to nazwa, Ferguson S8 to tablet z 8-calowym ekranem IPS, gdzie kafelkowy interfejs jest wyświetlany w 1280 x 800 pikseli. Pod obudową znalazło się miejsce dla czterordzeniowego i wydajnego układu Intel Atom Z3735, którego taktowanie sięga 1,8 GHz. Jednostka otrzymała wsparcie od 1 GB pamięci RAM, czego najbardziej się obawiam. Nie miałem jeszcze w rękach windowsowego tabletu z taką ilością pamięci, ale śmiem twierdzić, że uruchomienie kilku aplikacji może stanowić problem. Tablet ma też 16 GB pamięci wewnętrznej i slot na karte microSD, główny aparat 5 Mpix i 2-megapikselową kamerką z przodu, a za działanie zdala od ładowarki odpowiedzialna jest litowo-polimerowa bateria o pojemności 4000 mAh.

Ferguson S8
Ferguson S8 / fot. producent

 

Tablet wyróżnia się też całkiem bogatym wyposażeniem. Obok wspomnianego już pakietu Office 365 z roczną subskrybcją znajdziemy przewód USB OTG to podłączenia chociażby pamięci przenośnej czy modemu 3G, ale też słuchawki i dedykowane etui z klawiaturą. Producent wycenił swoją nowość na 560 złotych, a jego sklepowa premiera ma odbyć się już w grudniu tego roku (zapewne przed Świętami).

źródło: Ferguson (informacja prasowa)