Końcówkę 2014 roku można spokojnie zaliczyć do tych bardziej udanych. Udostępnianie aktualizacji przez innych producentów do najnowszego systemu operacyjnego od Googla, czyli Android 5.0 Lollipop z pewnością podniesie morale. Z najnowszego Androida na swoim smartfonie mogą się już cieszyć niektórzy użytkownicy. W tym gronie, w pierwszej kolejności są użytkownicy, którzy posiadają Nexusy i Moto (nie wszystkie) oraz między innymi użytkownicy LG G3. Wiemy też, że flagowce takich firm jak Samsung, HTC, Sony również dostaną aktualizację. Do tych firm dołącza także firma Huawei ze swoim Ascend Mate 2, która zmienia zdanie i zamierza dostarczyć temu modelowi Lollipopa.

Jakiś czas temu, chińska firma ogłosiła, że ich phablet nie zostanie zaktualizowany do przyszłych wersji systemu Android, co spowodowało niezadowolenie wśród społeczności internetowej. Wygląda na to, że Chińczycy wzięli sobie pod uwagę negatywne opinie. Tym samym zmienili oni zdanie i oficjalnie potwierdzili, że Ascend Mate 2 otrzyma Androida Lollipop. No i na tym dobre wiadomości się kończą. Ci co posiadają ten model będą musieli jeszcze trochę poczekać. Chińska firma jasno dała do zrozumienia użytkownikom Ascend Mate 2, że nie spodziewa się wypuszczenia update’a aż do pierwszej połowy przyszłego roku. Całkiem możliwe, że będzie to sam początek drugiej połowy – obstawiamy na końcówkę czerwca lub początek lipca.

Warto dodać, że smartfon obecnie pracuje na Androidzie 4.3 Jelly Bean, a firma Huawei jak na razie nie ma w planach aktualizacji do Androida 4.4 KitKat. Wniosek jest zatem taki, że urządzenie pominie KitKata i od razu dostanie Lollipopa, co jest z drugiej strony rzadkością w tej kwestii.

źródło: blog.gethuawei.com przez GSMArena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj