W ubiegłą środę poznaliśmy pierwszy tablet Jolla z systemem Sailfish OS. Prezentacja odbyła się na specjalnie przygotowanej konferencji, ale na sklepową premierę tabletu będzie trzeba jeszcze poczekać. Wszystko za sprawą tego, że projekt Jolla Tablet trafił na popularną platformę Indegogo, żeby zebrać fundusze na jego produkcję. Tablet już w kilka godzin okazał się ogromnym sukcesem. Producent świętuje, a my dzięki temu możemy kupić smartfon Jolla ze sporą obniżką.

Chyba sam producent nie spodziewał się aż tak ogromnego zainteresowania, a co za tym idzie sukcesu swojego pierwszego tabletu. Finowie zapragnęli 380 tysięcy dolarów, a po kilkudziesięciu godzinach mają już 3 razy więcej! Patrząc teraz na licznik „dolców” możemy zauważyć kwotę, która już dawno przekroczyła milion i szybko zbliża się do 1,150,000 dolarów. To niemal 4 miliony złotych, więc musicie sami przyznać, że zgromadzone środki robią kolosalne wrażenie.

Z okazji przekroczenia granicy miliona dolarów firma Jolla postanowiła nas w pewnym stopniu nagrodzić. Cena smartfonu została obniżona o 100 euro i obecnie można go zakupić za 249 euro. Oferta promocyjna jest ważna do 25. listopada 2014 roku i można ją znaleźć na stronie producenta.

Smartfon Jolla
Smartfon Jolla / fot. Jolla

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem smartfonu Jolla to warto przypomnieć sobie co on oferuje. Mamy 4,5-calowy wyświetlacz qHD, a sercem jest czterordzeniowy procesor od Qualcomm’a o taktowaniu 1,4 GHz, wspomagany przez 1 GB pamięci RAM. Użytkownik do dyspozycji ma 16 GB wbudowanej przestrzeni na dane, a zdjęcia może wykonywać 8-megapikselowym aparatem. Zaletą jest autorski system Sailfish OS, który zapewnia wielozadaniowość, obsługuje gesty, chroni naszą prywatność i przede wszystkim daje możliwość uruchomienia aplikacji z Androida.

Smartfon Jolla
Smartfon Jolla / fot. Jolla

 

źródło: Jolla przez GSMArena