Zwykłe telewizory to już za mało. Dziś kiedy większość z Nas sięga do internetu zamiast do programu naszego operatora kablówki czy telewizji cyfrowej jeszcze większe znaczenie mają rozwiązania smart w naszym telewizorze. Nowe Smart TV w połączeniu z żyroskopowy pilotem stanowią idealne połączenia i dają nam pełną kontrolę nad tym co i kiedy oglądamy.

Mijają już czasy kiedy w trakcie reklam telewizyjnych bezsensownie snujemy się po kanałach i szukamy czegokolwiek, żeby zabić czas. Funkcja Multi-Screen w telewizorach Samsung pozwala na robienie kilku rzeczy naraz. Podczas nurtujących Nas przerw możemy przejrzeć strony WWW czy oglądnąć, krótki film na YouTube. Wszystko to możemy obsłużyć za pomocą multimedialnego pilota reagującego na ruch naszej dłoni z pomocą czujnika żyroskopowego. Smart TV to również aplikacje, gry oraz niesamowita baza filmów w rozdzielczości Full HD oraz Ultra HD. Kinoplex VOD to stale poszerzająca się oferta filmów w ramach, której możemy obejrzeć takie produkcje jak: Sierpień w hrabstwie Osage czy Transcendencja.

Żyroskopowy pilot został stworzony w ten sposób by w jak najbardziej smukłej postaci oferować jak najwięcej. Innowacyjny wskaźnik ułatwia poruszanie się po stronach internetowych i zaznaczanie poszczególnych elementów. Koniec z wybieraniem odpowiednich miejsc kursorami i klikaniu w nieskończoność. Panel dotykowy działa identycznie jak touchpad w laptopie i to za jego pomocą niezwykle szybko będziemy przełączać się między poszczególnymi aplikacjami. Wyszukiwanie głosowe pozwala na wykonanie wielu czynności za pomocą jednego przycisku aktywacji funkcji głosowej. Szybkie przewijanie, aktywacji trybu piłki nożnej czy wspomniany wcześniej Multi-Screen są zawsze pod ręką. Samsung postawił również na rozgrywkę na telewizorze bez konieczności użycia jakichkolwiek dodatkowych urządzeń. Pierwszą z gier, która w ten sposób może umilić Nam czas w domu jest znana produkcja Need For Speed Most Wanted. Nie samą rozrywką i zabawą człowiek żyje, a najlepszym przykładem jest współpraca Samsunga z Operą we Wiedniu. Relacje z tych niesamowitych wydarzeń muzycznych można oglądać bezpośrednio Kinoplex VOD w rozdzielczości FHD oraz UHD. Liczba dostępnych rozwiązań na nowych telewizorach Samsung pokazuje, że nie jesteśmy skazani na to co pojawia się programie telewizyjnym i to My tworzymy telewizję w naszym domu, a nie na odwrót.

Źródło informacji i zdjęć: Samsung