Z początkiem listopada pisaliśmy o aktualizacji 4.4.4 KitKat dla Sony Xperia Z2 i Z2 Tablet. Ale nie tylko topowe urządzenia tej firmy dostają taką aktualizację. Jest sporo ludzi, którzy nie mają zamiaru wydawać dużo pieniędzy na topowe smartfony i kupują te z  niższej półki. Tacy użytkownicy są narażeni na to, że producent szybciej zapomni o nich i nie udostępni im aktualizacji. Najwyraźniej Sony nie ma zamiaru zapomnieć o osobach, które posiadają Xperię M2 i M2 Dual, bo właśnie te modele dostają już drugą aktualizację do KitKata. Gdzieś w okolicach połowy sierpnia firma Sony zaktualizowała wspomniane urządzenia do Androida 4.4.2 KitKat, a teraz doszły do nas informację, że owe smartfony dostały właśnie update do najnowszego Androida KitKat, oznaczonego numerem 4.4.4.

Jak informują nas zagraniczne media, firma Sony rozpoczęła aktualizację smartfonów Xperia M2 i Xperia M2 Dual do Androida 4.4.4 KitKat. Nowe oprogramowanie zostało oznaczone jako 18.3.1.C.0.21 i poprawia między innymi błąd opóźnienia dźwięku, jaki wprowadziła poprzednia wersja (18.3.C.0.40.). Użytkownicy skarżyli się także na zbyt szybką utratę energii z baterii, ale na razie nie wiadomo, czy najnowsza aktualizacja rozwiązuje ten problem.

Warto dodać, że Sony wydała już otwarte oprogramowanie tzw. open source dla wszystkich wariantów M2 około tydzień temu, więc użytkownicy powinni w miarę szybko dostać nowego KitKata. Na tą chwilę nie ma żadnych informacji czy Sony Xperia M2 Aqua, czyli wodoodporny model podstawowej M2, dostanie też tą aktualizację. Trzeba niestety czekać na oficjalne stanowisko Japończyków w tej sprawie. Nie wiemy też, czy Sony poza rodziną Xperia Z, planuje też wydać Lollipopa na smartfony z innych linii. Mamy  jednak nadzieję, że tak.

Przypominamy, że wśród smartfonów Sony Xperia najnowszą aktualizację od Google’a dostaną: Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Z1, Xperia Z1S, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2, Xperia Z3, Xperia Z3v, Xperia Z3 Compact. Natomiast tablety, które otrzymają Lollipopa to Xperia Tablet Z, Xperia Z2 Tablet, Xperia Z3 Tablet Compact. Aktualizacje są spodziewane na początek 2015 roku.

źródło: XperiaBlog przez GSMArena

14 KOMENTARZE

  1. Będę aktualizował ale na razie nie mam czasu.
    Czy ta aktualizacja poprawia jakoś robionych zdjęć? I dźwiek nagrywanyc filmów jest głośniejszy?

  2. Dzisiaj zaktualizowałem, za dużo się nie zmieniło. Nawet ikony się nie zwiększyły i nakładka nie wygląda tak jak na z2 po update, ponieważ w z2 powiększyly się ikony i można nagrywać ekran bez konieczności roota. Pozdrawiam 😉

  3. Czy ktoś też ma taki problem jak ja w M2? Mi wywala z Chrome, zacina się klawiatura (klikam na pasek, żeby wpisać adres i muszę czekać chwilę żeby klawiatura w ogóle raczyła się pojawić), a oprócz tego sam telefon również momentami działa mało płynnie. Miał ktoś taki problem? Jak go rozwiązać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj