Proces aktualizacji urządzeń do Androida 5.0 Lollipop jest zdecydowanie wyjątkowy. Przyzwyczailiśmy się do tego, że w pierwszej kolejności update otrzymywały urządzenia z serii Nexus, a dopiero później pozostali producenci dostarczali najnowszą wersję systemu do swoich modeli. Z Lizakiem jest inaczej. Zanim jeszcze pierwsi użytkownicy Nexusów otrzymali aktualizację, właściciele wielu innych urządzeń wiedzieli już, że w niedługim czasie mogą się jej spodziewać. Szczególne emocje wzbudziła zwłaszcza firma LG, która jako pierwsza zaktualizowała swojego flagowca.

Co prawda, większość właścicieli Nexusów zdążyła już nacieszyć się Androidem 5.0, ale jednak nie dotyczy to użytkowników tabletów wyposażonych w modem internetowy. Teraz wiemy już, że kolejny producent wyprzedził Google z aktualizacją. Tym razem chodzi o Nvidię i jej Shield Tablet w wersji LTE. Jedynie miesiąc po tym, jak update pojawił się dla wersji wyposażonej jedynie w łączność LTE, właściciele modelu Nvidia Shield z modemem LTE też mogą cieszyć się z najnowszej wersji systemu na swoich urządzeniach. Proces aktualizacji rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych.

Tym samym Nvidia Shield Tablet jest pierwszym tabletem wyposażonym w modem, który doczekał się aktualizacji do Androida 5.0. Oczywiście nie biorę tutaj pod uwagę Nexusa 9, który pojawił się na rynku już z preinstalowaną najnowszą wersją systemu. Dodatkowo, sam update nie jest jedynie zwykłą zmianą cyferki, ponieważ wnosi kilka nowych funkcji. Oprócz aktualizacji stockowych aplikacji, pojawiła się m.in. możliwość streamowania wybranych gier komputerowych poprzez Nvidia Grid.

źródło: GSMArena