Pamiętacie LG G Flex? Zapewne tak, bo pod kilkoma względami był to smartfon innowacyjny, którego trudno pomylić z innym urządzeniem. Przypomnę jednak, tym, którzy przez ostatni rok żyli w jaskini z dala od nawet najsłabszego hotspotu WiFi, że mówimy tutaj o smartfonie przez niektórych pieszczotliwie nazywanym „bananem”, a to wszystko ze względu na wygięty ekran i obudowę. Wygląda na to, że LG planuje jego następcę!

Na początku tego roku rozegrała się walka na wygięty smartfon między dwoma koreańskimi producentami. LG i Samsung pokazali urządzenia o nietypowym kształcie, które miały być dowodem na to, że smartfon wcale nie musi stanowić prostej konstrukcji, a możliwość wygięcia ekranu, obudowy czy baterii jak najbardziej istnieje. W mojej opinii ostatecznie zwyciężył projekt od LG, czyli smartfon G Flex, którego zakrzywiony ekran i wygięcie obudowy wzdłuż dłuższej krawędzi, a także lepsza dostępność niż Galaxy Round sprawiły, że smartfon znalazł swoich zwolenników i po prostu okazał się lepszy. Czy będzie kolejny model Flex? Jak się okazuje, jest to coraz bardziej prawdopodobne.

Serwis Android Authority powołując się na nieznane źródło twierdzi, że LG szykuje się do premiery kolejnego wygiętego smartfonu. Jeśli wierzyć plotkom, premiera LG G Flex 2 ma mieć miejsce na targach CES 2015, które już w dniach od 6 do 9 stycznia odbędą się w Las Vegas. Byłoby świetnie, bo jestem bardzo ciekawy czym Koreańczycy tym razem nas zaskoczą. Nie mniej trzeba pamiętać, że są to nieoficjalne informacje, tak samo jak te, które tyczą się specyfikacji. LG G Flex 2 ma podobno mieć mniejszą przekątną ekranu niż pierwsza generacja, ale wyższą rozdzielczość, którą zapewne będzie FullHD. Ekran będzie zakrzywiony i wykonany w technologii Plastic OLED. Mówi się też o „samoleczącej” obudowie i przyciskach z tyłu – podobnie jak w LG G Flex.

To jak, czekacie na LG G Flex 2?

źródło: AndroidAuthority przez PhoneArena