Przyznam szczerze, że nie sądziłem, że nastąpi to tak szybko. Owszem są producenci, którzy udostępnili już Androida 5.0 dla swoich urządzeń jak np. LG, ale warto odnotować, że w przypadku koreańskiego producenta jest to trzecia aktualizacja, którą jako pierwsi otrzymujemy właśnie My. Jak rzeczywiście wygląda Android 5.0 dla Samsunga Galaxy S5?

Na to przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Biorąc pod uwagę, że prawdopodobnie aktualizacja jest dostępna póki co tylko z poziomu aplikacji Kies lub jako osobny plik do wrzucenia na telefon. OTA (Over The Air) czyli aktualizacja, którą możemy wykonać bezpośrednio z telefonu nie jest jeszcze dostępna, a podejrzewam, że nawet jeśli się pojawi to będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość. Informacja, którą będziecie widzieć na swoich urządzeniach mogą się oczywiście zmieniać więc polecam co jakiś czas sprawdzać dostępność aktualizacji.

Aktualizacja jest przeznaczona dla modelu SM-G900F, czyli Galaxy S5 z układem Snapdragon i mogą ją pobrać osoby, które zakupiły smartfon w oficjalnej, polskiej dystrybucji. Posiadacze Galaxy S5, którzy zdobyli go od jednej z sieci komórkowych muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Oczywiście więcej informacji dostarczymy Wam jak tylko uda nam się zainstalować Androida 5.0 na Samsungu Galaxy S5. A ja się pytam gdzie jest Note 4? 🙂

 

źródło: Samsung-Updates, Twitter (SamMobile)