Jaki największy tablet mieliście w swoich rękach? Pewnie niektórzy z Was pomyślą, że 12,2-calowy Galaxy Note Pro i u mnie jest podobnie, bo największy tablet Samsunga miałem w swoich rękach kilka razy. Tablet trafił też kiedyś do naszej redakcji dzięki czemu mogliśmy przygotować obszerną recenzję. Galaxy Note Pro zrobił na nas ogromne wrażenie, co było zasługą sporego ekranu, rysika S-Pen i dużej funkcjonalności. A co powiecie, a tablet 2-krotnie większy? 

To wszystko zasługa firmy Toshiba, która zaprezentowała 24-calowy telewi… znaczy tablet. Tak, bo sugerując się wielkością, na pewno bliżej temu urządzeniu do telewizora czy monitora niż tabletu. Producent jednak trzyma się określenia, że jest to tablet biznesowy lub tablet do zastosowań biznesowych. I tutaj mogę się z tym zgodzić, bo taki „ekran” z systemem Android z pewnością może być wykorzystany w korporacjach jako urządzenie do prezentowania różnych multimedialnych treści, jak chociażby szczegóły projektu na szkoleniach czy spotkaniach biznesowych. Przykładowo można podłączyć do tego smartfon (czy to przez HDMi czy Miracast) do tabletu i zaprezentować informacje na większym ekranie.

Toshiba TT301 / fot. PhoneArena
Toshiba TT301 / fot. PhoneArena

 

Toshiba TT301 ma 24-calowy ekran, na którym obraz wyświetlany jest w rozdzielczości FullHD. Pod obudową pracuje dwurdzeniowy procesor 1 GHz, a razem z nim współpracuje 1,5 GB pamięci operacyjnej RAM. Do dyspozycji jest 16 GB pamięci wewnętrznej, a użytkownik może kontrolować tablet za pomocą pilota, bo ma wbudowany port podczerwieni. Tablet posiada Androida w wersji 4.2.1 z dodatkową nakładką, która pozwala uruchomić dwie aplikacje na podzielonym ekranie. 24-calowy TT301 waży 1,8 kg i ma wbudowane głośniki stereo o mocy 2W.

W chwili obecnej nie jest znana data dostępności i cena, ale zapewne niebawem się tego dowiemy, jak tablet zadebiutuje w Japonii. To właśnie ten kraj ma być pierwszym, gdzie TT301 trafi do sprzedaży.

via: PhoneArena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj