Flagowiec Koreańczyków z serii „S”, czyli Samsung Galaxy S5 został zaprezentowany w lutym podczas konferencji Mobile UNPACKED 2014 w Barcelonie. Podczas premiery smartfon posiadał Androida w wersji 4.4.2 KitKat, wzbogaconego przez nakładkę TouchWiz. Od tego czasu urządzenie dostało już kilka aktualizacji, a w tym te najnowsze. Ostatnio pisaliśmy o tym, że Galaxy S5 może dostać aktualizację do Lollipop jeszcze w tym roku i faktycznie tak się stało, o czym przeczytacie tutaj. Nie uważacie, że to bardzo dobry prezent pod choinkę od Samsunga dla użytkowników? Ale to jeszcze nie wszystko. Dzisiaj została udostępniona kolejna aktualizacja Lollipop dla Galaxy S5. Co przynosi nowego?

Jak widzimy ze screenshotów poniżej, aktualizacja dotyczy modelu SM-G900F, czyli Galaxy S5 z układem Snapdragon. Najnowszą aktualizację można pobrać w trybie OTA i mogą ją mieć osoby, które kupiły smartfon z oficjalnej, polskiej dystrybucji. Aby uniknąć pytań o urządzenia brandowane od razu mówimy, że te osoby, które mają Galaxy S5 od operatora muszą uzbroić się w cierpliwość. Aktualizacja dotyczy tylko Galaxy S5 niebrandowanego, czyli jak już wspomniałem z wolnej sprzedaży.

Aktualizacja oznaczona jako G900FXXU1BNL7 waży dokładnie 371,33 MB i poprawia stabilność urządzenia. Użytkownicy donoszą, że na tym oprogramowaniu działają prawidłowo apliakcje, z którymi wcześniej był problem (np. Facebook). Ci, którzy jeszcze nie otrzymali powiadomienia o aktualizacji, powinni spróbować wymusić ją samodzielnie. Przed instalacją zalecamy podładować telefon przynajmniej do połowy i sprawdzić, czy znajdujecie się w zasięgu sieci Wi-Fi. Tym, którym update się nie pojawił, mogą ją zainstalować ręcznie na własną odpowiedzialność. Plik do pobrania znajdziecie tutaj.

 

źródło: własne

12 KOMENTARZE

  1. po aktualizacji w końcu zaczęły działać aplikacje które blokował Facebook(allegro, kupny, payback) sam FB tez już działa. Mam wrażenie że telefon reaguje trochę szybciej.

  2. Jak zawsze wszyscy na raz nie dostają aktualizacji, jest tak zwana kolejka. Musicie być cierpliwi i poczekać. Jeśli nie chcecie czekać, tak jak napisałem, możecie ściągnąć plik (podany w tekście) i wgrać samemu.

  3. Dziwne to trochę, zawsze jak z oficjalnych źródeł było wiadomo, że jest dostępny update. Faktycznie telefon zaraz wykrywał nowy soft, a teraz niby czekam w kolejce?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj