Niemal miesiąc temu poznaliśmy pierwszy smartwatch poznańskiej firmy GoClever. Był to model Chornos Eco, którego początkowo można było kupić za 169 złotych, co sprawiło, że był to najtańszy smart-zegarek na polskim rynku. Mogliście już zapoznać się z naszymi obszernymi pierwszymi wrażeniami, a już niebawem przeczytacie całą recenzję. Teraz przyszedł czas na coś bardziej zaawansowanego z możliwością odbierania połączeń. Producent pokazał model Chronos Colour.

Jak nie trudno się domyślić, nazwa urządzenia może sugerować obecność kolorowego wyświetlacza. I tak rzeczywiście jest, bo Chronos Colour ma 1,6-calowy, kolorowy i dotykowy wyświetlacz, który wyświetla obraz w rozdzielczości 240 x 240 pikseli. To wartości w zupełności wystarczające, by na ekranie smartwatcha przeczytać wiadomość czy zerknąć szybko kto do nas dzwoni. A skoro już przy dzwonieniu jesteśmy to warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do modelu Eco, ten nowszy zegarek ma możliwość wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych. To wszystko dzięki synchronizacji z telefonem i obecności głośnika z mikrofonem w kopercie zegarka. Oprócz połączeń, możemy podejrzeć treść wiadomości SMS czy e-mail, ale też powiadomień z aplikacji zainstalowanych na smartfonie. Pod ręką (a raczej na ręce) mamy też pełną książkę telefoniczną, która znajduje się w telefonie.

Chronos Colour pozwala na kontrolowanie odtwarzacza muzyki, ale też aparatu przez co nawet z odległości kilku metrów będziemy mogli zrobić zdjęcie. W smartwatchu wbudowano także prostą aplikację do nagrywania notatek głosowych, jak też funkcje sportowe, które pozwolą monitorować naszą aktywność. Połączenie z telefonem odbywa się za pośrednictwem Bluetooth 4.0 LE, a zegarkiem zarządzamy z poziomu dedykowanej aplikacji.

GoClever Chronos Colour / fot. GoClever
GoClever Chronos Colour / fot. GoClever

 

Nie ma informacji o materiale z jakiego została wykonana obudowa, ale raczej nie ma co liczyć na stal czy aluminium (choć na pierwszy rzut oka tak to właśnie może wyglądać). Na zdjęciach widać, że pasek jest wykonany z gumowego tworzywa, a jedyną metalową częścią jest klamra od zapięcia. Nowy zegarek GoClevera urzekł mnie z jednego powodu. Ma w kopercie wbudowany port microUSB, więc nie musimy się martwić o żadne przejściówki czy stacje ładujące. Koperta ma 1,2 cm grubości, a to całkiem przyzwoity wynik biorąc pod uwagę takie rozwiązanie. Złącze dodatkowo jest zakryte gumową wkładką, bo zegarek jest wodoodporny i można go zamoczyć na głębokość wynoszącą nawet 3 metry.

GoClever Chronos Colour / fot. GoClever
GoClever Chronos Colour / fot. GoClever

 

W zegarku ukryto baterię Li-Ion o pojemności 350 mAh, która według producenta ma wytrzymać do tygodnia przy zwykłym używaniu. Jeśli wyczerpiemy baterię, to będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, bo proces ładowania zajmuje aż 3 godziny. Smartwatch działa z większością smartfonów na rynku, które mają w sobie Androida w wersji 4.3 lub wyższej (pełną listę kompatybilnych urządzeń można znaleźć tutaj). Pewnie zastanawiacie się ile takie urządzenie może kosztować? Otóż cena jest w miarę przystępna, bo wynosi 279 złotych, a jeśli zdecydujemy się na zakup do 6 stycznia, to zgarniemy darmową dostawę. Obecnie Chronos Colour jest dostępny w przedsprzedaży w sklepie X-KOM.

źródło: GoClever, X-KOM