Najnowszy tabletofon Samsunga jest już na ryku od dobrych kilku tygodni. Galaxy Note 4 w swojej kategorii nie ma żadnego konkurenta, jest jednym z najlepszych tabletofonów na rynku. Tutaj nie ma żadnych wątpliwości. Posiada też jedne z najlepszych podzespołów i wiele funkcji, które dodatkowo mogą zachęcić kupującego. Mimo tak dobrego sprzętu, Koreańczycy postanowili wypuścić jeszcze mocniejszy wariant Galaxy Note 4 z jeszcze lepszym procesorem i z modemem LTE cat. 9.

Jak wynika z najnowszych informacji, firma Samsung zamierza w połowie stycznia nadchodzącego roku wypuścić mocniejszy wariant Galaxy Note 4. Oczywiście jak to zawsze bywa, ulepszona wersja smartfona będzie dostępna na rynku południowokoreańskim i najprawdopodobniej tylko w Korei Południowej ten model będzie dostępny. Z ujawnionych informacji, ulepszony Samsung Galaxy Note 4 ma zostać wyposażony w najnowszy procesor firmy Qualcomm, czyli w Snapdragona 810 oraz modem LTE-A. Jeśli tak się stanie, to tabletofon Samsunga będzie pierwszym urządzeniem, które będzie posiadać Snapdragona 810 i tym sposobem Koreańczycy będą mieć przewagę nad innymi firmami. A taka przewaga w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Wiele osób, które szuka dla siebie smartfona patrzy „na papier”, nie zastanawiając się, czy nie zwracając uwagi na to jak sprzęt rzeczywiście się spisuje w codziennym użytkowaniu.

Obecne modele LTE-A wspierają dwupasmowy zakres i szybkość pobierania do 150Mbps. Natomiast Galaxy Note 4 z LTE-A może obsługiwać trzy pasma i prędkość pobierania 300Mbps. Takie parametry określają LTE cat. 6, ale nowy wariant Note 4 w rzeczywistości obsługiwać będzie LTE cat. 9 i prędkość pobierania 450Mbps – przynajmniej w teorii.

Na tą chwilę nie ma żadnych wieści odnośnie ceny za ulepszoną wersję Galaxy Note 4. Nic też nie wiadomo o dostępności, ale jak już wspomniałem wcześniej, całkiem możliwe, że nie wyjdzie ona poza rodzimy rynek producenta. Choćby na zastosowany modem LTE-A, który w Korei może być w pełni wykorzystany ze względu na rozbudowaną infrastrukturę.

źródło: Samsung przez PhoneArena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj