Nie tak dawno informowaliśmy Was, że Samsung wprowadził na rynek swój pierwszy, zakrzywiony monitor SD590C o przekątnej 27 cali, rozdzielczości Full HD, wbudowanych głośnikach oraz z mnóstwem funkcji dla graczy i miłośników rozrywki. Dziś dowiadujemy się, że firma Samsung ogłosiła wprowadzenie kolejnego zakrzywionego monitora o nazwie SE790C. Czym ten monitor odróżnia się od monitora SD590C?

 

W ujawnionym komunikacie prasowym czytamy, że monitor Samsung SE790C posiada 34-calowy, zakrzywiony ekran, panoramiczny obraz wysokiej rozdzielczości ULTRA‑WQHD oraz wysoki współczynnik kontrastu. Jak zapewnia producent najnowszy monitor zagwarantuje wydajną pracę oraz dobrą rozrywkę.

Aby zapewnić najwyższą jakość obrazu w monitorze Samsung SE790C zastosowano proporcje ekranu 21:9 i rozdzielczość ULTRA‑WQHD 3440 na 1440 pikseli. Dodatkowo monitor ma szeroki kąt widzenia, współczynnik kontrastu 3000:1 oraz typową jasność 300 cd/m2. Jak podkreśla producent, wartości te uzyskano, stosując dynamiczne podświetlenie i cieniowanie, podkreślające realizm obrazu głębszą czernią, żywymi kolorami i ostrzejszymi detalami. Wyjątkowo duży kąt widzenia wynoszący 178 stopni w poziomie i pionie optymalizuje wrażenia z oglądania obrazu z dowolnej pozycji i minimalizuje jego odkształcenia.

Efektywność pracy z monitorem Samsung SE790C rośnie dzięki takim funkcjom jak „obraz przy obrazie” (PbP) i „obraz w obrazie” (PiP) 2.0. PbP umożliwia łatwe podłączenie dwóch urządzeń, takich jak komputer stacjonarny, laptop, konsola do gier lub dekoder telewizyjny, oraz jednoczesne oglądanie obrazu z obydwu źródeł bez konieczności ustawiania na biurku dodatkowego monitora. PiP 2.0 pozwala z kolei korzystać z wielozadaniowości bez zmniejszania ilości jednocześnie wyświetlanej treści. Monitor jest również wyposażony w cztery porty USB 3.0.

SE790C oferuje także różnego rodzaju rozwiązania uatrakcyjniające korzystanie z multimedialnej rozrywki, takie jak tryb gier, dźwięk stereofoniczny wysokiej jakości i szybki czas reakcji. W trybie gier zakrzywiony monitor wykrywa zmiany scen i koryguje rozmazany obraz, wzmacnia kolory lub zmienia kontrast pod kątem lepszej widoczności przebiegu akcji. Monitor ma wbudowane dwa 7‑watowe głośnik. Niestety cena nie została ujawniona.

Samsung SE790C - specyfikacja
Samsung SE790C – specyfikacja / fot. Samsung

 

źródło: Samsung (informacja prasowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj